Olomoucký tým uspěl na Králi Hané

Tři tituly Králů Hané v silniční cyklistice zůstávají doma díky olomouckému cyklistickému týmu MAPEI Cyklo Kaňkovský. Po dva dny se za krásného, slunečného a cyklistům velice příznivého počasí rozdávaly medaile ve třech disciplínách v Dolanech u Olomouce.

Čelo závodu juniorů - Ondřej Ponikelský a Luděk Lichnovský (vpravo).

První soutěží byl horský závod s cílem na Jívové, kde mladí olomoučané položili základ celkového úspěchu. Na bedně po těžkém stoupání na Horní Boudu stanuli druhý junior Petr Fiala a vítězná starší žákyně Sára Kaňkovská.

Mnohem více umístění na stupních vítězů zaznamenali cyklisté MAPEI Cyklo Kaňkovský v odpoledním kriteriu přímo na okruhu v centru Dolan. Tento závod se pro mládežnické kategorie jel jako prvenství na pásce. Zvítězila starší žákyně Ema Kaňkovská, kadet Vojtěch Toman si deset minut před koncem vytvořil dostatečný náskok před pelotonem a suverénně si osamocen dojel také pro prvenství, stejně jako Luděk Lichnovský v juniorech před druhým Petrem Fialou.

Trilogii cyklistických dnů na Hané završil silniční závod jednotlivců na členitém devítikilometrovém okruhu. Tady se dařilo druhé Sáře Kaňkovské, na stejnou příčku dosáhl kadet Michal Brázda a třetím místem se pyšnil Petr Fiala.

Velkou radost šéfovi olomouckého týmu Jiřímu Kaňkovskému udělal celkový součet všech tří disciplín a vyhlášení titulů Krále Hané v jednotlivých věkových kategoriích. V juniorech se jím stal Petr Fiala, v kadetech Jan Kovář a ve starších žákyních Sára Kaňkovská.

MAPEI Cyklo Kaňkovský se tak s přehledem stal nejúspěšnějším týmem ze všech osmi mládežnických kategorií. K tomuto úspěchu přispěli výrazně všichni olomoučtí závodníci, v žácích celkově 4. Roman Benc, 12. Jan Kaňkovský, 14. Ondřej Linek, 15. Vojtěch Chvátal.

Vítězka kriteria starších žákyň Ema Kaňkovská.

Prvenství ve starších žákyních patří Sáře Kaňkovské a na stupně vítězů ji doprovodila její sestra Ema za třetí místo. Nádherný pohled, z pozice domácích cyklistů, byl při vyhlašování kadetů. K vítěznému Janu Kovářovi si vyskočil na druhý stupínek Vojtěch Toman, 6. Michal Brázda, 21. Petr Huťka a 24. Ondřej Kleveta.

Stejně tak i junioři MAPEI Cyklo Kaňkovský byli při vyhlašování hodně vidět. Zaslouženě zvítězil Petr Fiala, třetí byl Luděk Lichnovský, 4. Ondřej Ponikelský, 6. Lukáš Venc a 16. Jiří
Balihar.

Celý hanácký podnik byl součástí Českého poháru, takže i tomto domácím žebříčku si Olomoučané upevní přední pozice.

Kadeti MAPEI Cyklo Kaňovský táhnou peloton v kriteriu.

Okomentuj jako první článek "Olomoucký tým uspěl na Králi Hané"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..