Olomoučtí cyklisté ovládli dráhové mistrovství republiky mládeže

Nebývalou převahou cyklistů jednoho týmu skončilo letošní dráhové mistrovství republiky mládeže na velodromu v Brně. Závodníkům olomoucké stáje MAPEI Cyklo Kaňkovský stačili v omezené míře konkurovat pouze chlapci a dívky kategorií juniorů, kadetů a žáků Dukly Praha.

Soutěžilo se v šesti disciplínách a pěti mládežnických kategoriích. Zisk 16 zlatých, 10 stříbrných a 4 bronzových medailí znamená dominantní postavení na čele domácího žebříčku v hodnocení oddílů pro olomoucký tým MAPEI Cyklo Kaňkovský pod vedením hlavního trenéra Jiřího Kaňkovského.

O tento skvělý úspěch se přičinily nejvíce sestry Sára a Ema Kaňkovské, které nedaly nikomu jinému šanci a s přehledem se střídaly na prvních dvou příčkách v jednotlivých sprinterských, stíhacích, bodovacích disciplínách i scratchi.

Titul mistra republiky přidal z bodovacího závodu junior Ondřej Ponikelský, ten společně s dalšími Olomoučany Luďkem Lichnovským a Petrem Fialou zvítězil i ve stíhačce družstev, stejně jako Michal Brázda a Vojtěch Toman ve složeném družstvu kadetů. Trojice Vojtěch Toman, Michal Brázda a Jan Kovář získali stříbro ze sprintu družstev kadetů. Stíhací závod se povedl i druhému junioru Ondřeji Ponikelskému a druhému kadetu Vojtěchu Tomanovi, Michalovi Brázdovi naměřil chronometr třetí nejlepší čas.

Tým MAPEI Cyklo Kaňkovský slavil úspěch i v terénu, při mistrovství republiky cross country horských kol v Peci pod Sněžkou vybojoval titul starší žák Roman Benc, na stejném podniku dojel třetí v kadetech Jan Kovář.

V součtu medailí z MR ČR ještě zbývá dopočítat bronz Ondřeje Ponikelského z časovky jednotlivů juniorů z Púchova a to ještě stále mají mladí cyklisté MAPEI Cyklo Kaňkovský velké ambice na zisk titulu při nadcházejícím mistrovství republiky žáků a kadetů v Račicích a Litoměřicích.

Okomentuj jako první článek "Olomoučtí cyklisté ovládli dráhové mistrovství republiky mládeže"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..