Olomoučtí cyklisté ovládli Moravský pohár

Již počtvrté za sebou ovládli olomoučtí silniční cyklisté seriál závodů družstev Moravský pohár. Přitom před sezonou nebylo vůbec jisté, zda se ho zúčastní.

„Předloni to vypadalo, že se rozpadneme. Tehdy jsme se jmenovali SK Toma. Pak jsme se spojili s kluky od Josefa Kaňkovského a tím vznikl nový tým SK Toma-Kola Kaňkovský. Šli jsme do toho s tím, že se pokusíme opět obhájit prvenství, protože jsme třikrát Moravský pohár vyhráli,“ vysvětlil Karel Sekerka.

V rámci poháru se letos jelo sedmnáct závodů a olomouckému devítičlennému družstvu vyšlo předsevzetí na jedničku. Velkou měrou k týmovému úspěchu pomohli Luděk Skopal a Libor Trochta, kteří vyhráli své kategorie.

Poslední závod seriálu se jel již v září. Nyní se cyklisté začínají připravovat na příští sezonu. Dobrou zprávou pro olomoucký tým je, že bude obhajovat v takřka totožné sestavě. „Kolektiv zůstane skoro stejný. Akorát místo Hany Slováčkové nejspíš přijmeme dalšího chlapa, protože změnila zaměstnání a už nemá na cyklistiku tolik času,“ podotkl Sekerka.

Právě skloubit pracovní povinnosti s tréninkem dá členům družstva mnohdy dost zabrat. „Je to o toleranci v rodině. Člověk přijde z práce a jde na kolo,“ řekl jednapadesátiletý cyklista s tím, že každý z týmu se připravuje individuálně.

Jejich tréninkový program je v mnoha ohledech podobný přípravě elitních profesionálních celků. Nesmí třeba chybět důležité jarní cesta za teplem. „Bez toho se v našich podmínkách neobejdete. Je totiž potřeba najet určitý počet kilometrů. V březnu a dubnu je u nás většinou špatné počasí, proto je lepší jet do Španělska, Itálie nebo Chorvatska. Loni byla část oddílu na deset dní v Poreči a pak na dalších deset dní už skoro celá sestava v Gargánu,“ uvedl Sekerka.

Kromě ladění termínu a místa soustředění řeší nyní v SK Toma-Kola Kaňkovský i další věci. Například chystají novou sada dresů, ve kterých budou jezdit v příští sezoně, kdy by chtěli opět Moravský pohár ovládnout.

SK Toma-Kola Kaňkovský – vítěz Moravského poháru 2011:
Miroslav Kábrt (3. místo v kategorii A),
Pavel Vašíček (3. místo v kategorii B),
Luděk Skopal (1. místo v kategorii C),
Václav Tomeček (17. místo v kategorii C),
Libor Trochta (1. místo v kategorii D),
Karel Sekerka (5. místo v kategorii D),
Milan Machalický (16. místo v kategorii D),
František Navrátil (6. místo v kategorii E),
Hana Slováčková (15. místo v kategorii Ž).

Velká cena Tomy Olomouc

Pro olomoucký tým však nebyl rok 2011 pouze závodním. Domluvil se totiž s organizátory Moravského poháru a uspořádal cyklistický závod i na Hané (fotky zde). Velká cena Tomy se jela v polovině srpna a měla by se dočkat svého pokračování i příští rok.

Komplikací je však změna legislativy, kdy se s bojem zákonodárců a police proti nelegálním automobilovým závodům svezla i cyklistika, což značně stíží nebo dokonce znemožní pořádat závody. „Zatím jsme s policií nejednali, takže nevíme jak to dopadne. Předpisy jsou hodně striktní. Trať se podle nich musí v době závodu uzavřít. Vše by bylo moc složité a hodně nákladné. Všude bychom museli postavit pořadatele a zajistit policejní dohled, aby byla trasa uzavřená,“ doplnil Sekerka.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

1 Komentář v článku "Olomoučtí cyklisté ovládli Moravský pohár"

  1. Škoda že nikdy nebyla do týmu dopsaná Jiřina Ščučková, protože obléká dres týmu Bike Team Kola Kańkovský…a nebylo to ani v roce 2009 kdy vyhrála kategorii žen v celkovém pořadí a i časovkářkou soutěž….a i v roce 2011 z týmu Kaňkovský byla nejlépe postavená a vyhrála jeden závod i když se více soustředila na jiný seriál na Slezský pohár…:-( škoda…:-(

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..