Olomoučtí cyklisté ovládli pohár mládeže

Šest kategorií má celoroční žebříček cyklistického Českého poháru mládeže na silnici a v rovných čtyřech z nich dominovali mladí olomoučtí cyklisté.

Tým MAPEI Cyklo Kaňkovský ovládl pelotony v kategoriích žákyně, žáci, kadeti a junioři pro rok 2012 a stal se absolutně nejúspěšnějším mládežnickým cyklistickým týmem České republiky v letošní silniční sezóně.

Dvojčata Sára a Ema Kaňkovské si odváží obě pomyslnou bednu slávy. Sára za první a Ema za třetí místo v žákyních.

Žáci Roman Benc za třetí místo, Jan Kaňkovský za 14., Ondřej Línek za 30. a Vojtěch Chvátal za 33.místo nasbírali dohromady 1089 bodů, což stačilo na prvenství v družstvech před pražskými celky.

Výrazný úspěch zaznamenali kadeti MAPEI Cyklo Kaňkovský, kde se hned tři závodníci dostali do první desítky. S bezpečným bodovým náskokem zvítězil Vojtěch Toman, na páté příčce skončil Jan Kovář, osmý Michal Brázda, 38. Petr Huťka a 40.Jakub Kleveta.

Hodně sledovanou byla kategorie juniorů. Zde se již tvoří česká reprezentace a olomoučané Luděk Lichnovský, Ondřej Ponikelský a Petr Fiala patří do širšího výběru. Tito cyklisté často startovali v dresech s českou trikolorou v zahraničí, a proto absolvovali menší množství domácích závodů. Ovšem i přes reprezentační povinnosti se tito také dostali do top10 českých juniorů. Petr Fiala si za letošní sezónu vybojoval stříbrnou medaili za celkové pořadí Českého poháru, 6.je Luděk Lichnovský, 8.Ondřej Ponikelský, 16. Luděk Venc, 20. Jiří Balihar, 21.Rostislav Brokeš. V součtu tato šestice nasbírala 1332 a s náskokem 136 bodů získala pro MAPEI Cyklo Kaňkovský prvenství před TJ Uničov.

Hlavní trenér Jiří Kaňkovský i manažer Roman Brandýs byli hodně spokojeni i s výsledky Veroniky Bláhové. Ta do Olomouce letos přestoupila a v prémiérové sezóně v družstvu MAPEI Cyklo Kaňkovský obsadila druhou příčku a stejné pořadí vyjezdila i pro tým v kategorii žen. Nezklamala ani začínající kadetka Tereza Pruknerová svou 20.příčkou v kadetkách.

Silniční sezóna 2012 je tímto definitivně minulostí, ale olomoučtí cyklisté MAPEI Cyklo Kaňkovský již spřádají plány na obhájení výsostných pozic pro příští sezónu.

Okomentuj jako první článek "Olomoučtí cyklisté ovládli pohár mládeže"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..