Olomoučtí házenkáři porazili Velké Meziříčí

K druhému domácímu zápasu letošního ročníku nastoupili házenkáři STM Olomouc proti silnému celku z Velkého Meziříčí. Se soupeřem změřili naposledy síly v rámci Českého poháru, ale to již před pár lety, proto byl začátek utkání více méně seznamovací záležitostí.

Do deváté minuty prvního poločasu bylo utkání celkem vyrovnané, domácí nedokázali eliminovat Vítězslava Večeřu, který střelbou z dálky navyšoval brankový účet hostů. V rozmezí 9. až 13. minuty olomoučtí vsítili tři branky a soupeři trošku poodskočili do vedení. Díky změně obrany dokázali průběh prvního poločasu víceméně kontrolovat, samozřejmě se našla pootevřená vrátka v jejich obraně, které soupeř trestal, ale oproti minulým zápasům z vrat udělali alespoň vrátka. Závěr poločasu domácím vyšel a po tříbrankové šňůře odcházeli do kabin za stavu 17:12.

Druhý poločas, zejména jeho začátek, býval v minulých zápasech nejslabším místem ve výkonu STM. Kupodivu tentokrát se dokázaly plně koncentrovat a prvních devítiminutovku vyhráli 6:1. Dařilo se rychle a jednoduše trestat chyby hostujícího celku. Hosté po time-outu změnili systém obrany, ale i tak Hanáci dokázali vstřelit branku a udržovat si náskok ve skóre. Ve 20. minutě Jiří Hruda pěknou střelou z křídla upravil skóre na 30:20. Potřebný náskok využila Olomouc k prostřídání tradičních opor a postupném zapracovávání mladých hráčů.

Standardně kvalitní výkon podal Jiří Tydlačka a Michal Kubáček. V útoku posílil útočnou potenci Miroslav Vaverka, který dělal hostující obraně vrásky na čele drzými průniky. Velmi dobře se předvedl Jiří Hruda na levém křídle. Černým bodem zápasu bylo zranění Martina Steigera, který byl ve střelecké pozici faulován. Při nekoordinovaném pádu na rameno si přetrhal vazivový úpon držící klíční kost.

STM Olomouc – TJ Sokol Velké Meziříčí 33:26 (17:12)

Sestava a branky: Martin Malínek, Lukáš Eger 3, Martin Steiger, Martin Hynek 2, Jakub Svoboda, Jiří Tydlačka 10/5, Petr Lerch 1, Jan Fedák, Tomáš Sekerka 2, Miroslav Vaverka 5, Tomáš Slovák 1, Jiří Hruda 3, Michal Kubáček 6, Jakub Rifler. Vedoucí družstva: Josef Halašta.

Okomentuj jako první článek "Olomoučtí házenkáři porazili Velké Meziříčí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..