Olomoučtí házenkáři zahájili sezonu výhrou

První mistrovské utkání 2. ligy jsme sehráli na půdě Legaty Hustopeče. V letošní sezoně okusí nové soupeře, kteří tým čekají v soutěži jižní Moravy. Utkání začali hosté pozornou obranou, kdy nepouštěli střelce z delší vzdálenosti do zakončení. Na začátku vedli 5:1, pak začal soupeř postupně dotahovat. Zbytek prvního poločasu byl velmi vyrovnaný, což naznačuje i poločasový výsledek 13:13.

Začátek druhého poločasu zastihl STM v nedbalkách, v útoku byly nedůslední, z čehož pramenily ztráty míče, které soupeř využil k vedení o dvě branky. Pak se ale Hanáci znovu zkoncentrovali a další desetiminutovku vyhráli 5:2. S blížícím se závěrem utkání se Hustopeče přibližovali ve skóre, využily všechna zaváhání při nepřipravených střelách a srovnali stav. V poslední minutě drzým průnikem do domácí obrany zajistil Michal Kubáček sedmimetrový hod, který proměnil Pavel Mazáč. Následný protiútok domácích skončil technickou střelou z křídla, kterou se štěstím lapil Pavel Novotný.

„Velmi dobré utkání standardně zahrál Jiří Tydlačka a Pavel Mazáč. Velmi dobrou práci v obraně předvedl Lukáš Eger, který byl při bránění „skoro všude“. Na spojce se hráčsky otrkával Tomáš Slovák, který předváděl velmi slibné výkony. Na křídlech byli nebezpeční Martin Steiger a Martin Hynek, jejich hra byla přínosem. V zápase se střelecky trápil Michal Kubáček, co se nepovedlo v útoku, poctivě odmakal v obraně. Hra v obranné fázi se lepší, ale ještě to chce svoje. Hlavně zrychlit pohyb a práci nohou a přebírání,“ řekl trenér STM Olomouc Josef Halašta.

Legata Hustopeče – STM Olomouc 23:24 (13:13)

Sestava a branky STM: Malínek, Novotný, Eger 2, Steiger 2, Hynek 1, Svoboda, Tydlačka 10/ 2, Mazáč 6 /1, Lerch 1, Fedák, Sekerka, Slovák 2, Hruda, Kubáček. Vedoucí družstva: Petr Lerch. Trenér: Josef Halašta.

Okomentuj jako první článek "Olomoučtí házenkáři zahájili sezonu výhrou"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..