Olomoučtí hokejisté spojí síly pro dobrou věc

Období vánočních svátků je tradičně dobou, kdy lidé nemyslí jen na sebe, ale také na ty, kteří v životě neměli nebo nemají tolik štěstí. A jednu z charitativních akcí podpoří i olomoučtí hokejisté. Junioři HC Olomouc, tedy klubu, který je už neodmyslitelně spjat s hanáckou metropolí, a rozvíjející se univerzitní klub University Shields Olomouc spojí pod mottem „PRO DOBROU VĚC“ své síly, aby podpořili Dětskou kliniku a nadaci Šance a zpříjemnili dětem nejen konec roku. Do projektu se mimo mantinely kluziště zapojí i A tým HC Olomouc.

Právě pro děti pořádají oba kluby společně Vánoční charitativní utkání, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného a sbírky mezi hráči a realizačními týmy poputuje do rukou oddělení dětské onkologie.

K utkání, které se uskuteční 28. prosince od 17 hodin na kluzišti olomouckého zimního stadionu, nastoupí hráči univerzitního týmu University Shields Olomouc a junioři HC Olomouc. Ještě před startem zápasu bude vhozeno slavnostní buly, kterého se společně ujme legenda olomouckého hokeje, bývalý kapitán A týmu a současný trenér olomoucké mládeže Richard Brančík a rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A. Ph.D.

Zápas doplní bohatý doprovodný program. Během přestávky mezi třetinami se představí nejmenší olomoučtí hokejisté, v té druhé se pak do programu zapojí samotní návštěvníci utkání. Organizátoři charitativního utkání připravili tradiční soutěž ve střelbě na branku, a to o hodnotné ceny od BPS Mobil. Fanoušci se mohou těšit také na autogramiádu zástupců A týmu HC Olomouc. Svou účast přislíbili například Jan Lukáš, David Škůrek, Vilém Burian, Jan Jaroměřský, Jan Knotek nebo David Ostřížek.

Tím ale program utkání nekončí. Fanoušci se mohou těšit také na soutěž spojenou s maskotem HC Olomouc. Ti, kteří umístí během utkání na sociální sítě fotku s kohoutem Kokrélem pod hashtagem #dvakluby_jednomesto, se zapojí do soutěže o balíček od Divadla Tramtarie.

Vstupenky na utkání jsou slosovatelné, v hokejové tombole pak budou mít fanoušci šanci získat další ceny od řady dalších partnerů. Podporu utkání přislíbila ZOO Olomouc, Fit Day, Doller, Laser Arena Olomouc a další firmy. O občerstvení se na zápase postará kavárna Kafe jak lusk a pivovar Chomout.

Návštěvníci utkání mohou pro děti přinést drobné dárky, které položí pod vánoční stromeček u ledové plochy zimního stadionu. Plyšové hračky však z důvodu složité dezinfekce nejsou vhodné. Hráči HC Olomouc a University Shields Olomouc po Novém roce společně předají vybranou finanční částku a případné drobné dárky dětem na onkologickém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Přijďte si zpříjemnit vánoční svátky a společně s námi udělat něco PRO DOBROU VĚC.

(Tisková zpráva USO.)

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Olomoučtí hokejisté spojí síly pro dobrou věc"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..