Olomoučtí studenti bojují proti cukrovce

Kvůli cukrovce ročně zemře v České republice přes 3 600 osob. V 70 % případů se cukrovce 2. typu může předejít, a proto již počtvrté připravili studenti Lékařské fakulty Univerzity Palackého osvětový a sportovní program k příležitosti Světového dne diabetu, na který zvou olomouckou veřejnost dne 14. listopadu do Smetanových sadů.

Během akce může každý zjistit, proč tato nemoc vzniká, jak jí předcházet a jak s ní bojovat. Návštěvníci budou mít možnost si na několika stanovištích nechat změřit krevní tlak, procento tělesného i viscerálního (útrobního) tuku a spočítat BMI, tedy index tělesné hmotnosti. Stejně jako loni bude pod záštitou Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje probíhat měření hladiny cukru v krvi. Chybět nebude ani stanoviště první pomoci, kde se návštěvníci dozvědí, jak pomoci diabetikovi. Pro nejmenší je připravena Nemocnice pro medvídky, kde se stanou doktory a mohou operovat plyšového medvěda. Součástí akce je v rámci prevence proti diabetu i bezplatné poradenství s nutričními terapeuty a studenty fyzioterapie.

Od 16:15 se mohou běžečtí nadšenci registrovat na sedmikilometrový Běh proti diabetu, který odstartuje v 17:15 od fontány v parku děkan lékařské fakulty prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D., který převzal i záštitu nad celým odpolednem. Připravena je i kratší trasa v délce jednoho kilometru, aby se mohl připojit opravdu každý. V loňském roce se závodu připraveného ve spolupráci s TJ Liga stovkařů Olomouc zúčastnilo téměř 170 běžců. Na vítěze čekají zajímavé ceny od našich partnerů.

Srdečně Vás zveme k účasti.

Kontakt:

Kateřina Trněná, email: lpr.upol@ifmsa.cz, tel.: +420 777 016 878

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Olomoučtí studenti bojují proti cukrovce"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..