Ordoš: Mohl jsem dát hattrick do poločasu

Vůbec poprvé nastoupil Michal Ordoš v letošním ročníku Gambrinus ligy od začátku. Proti Českým Budějovicím se vytáhlý útočník odvděčil za důvěru gólem a asistencí. Po zápase však na svém výkonu našel i chyby. „Mohl jsem dát už po pěti minutách a mít hattrick do poločasu. To je z mé strany ta největší chyba. Mohlo to být lepší,“ říkal loňský král střelců.

Související: Sigma přejela České Budějovice

Nastoupil jste v letošním ročníku ligy poprvé od začátku. Hned jste dal branku…

Jsem spokojeny s gólem a nahrávkou, ale s výkonem být spokojený nemůžu, protože tam bylo hodně ztrát. Navíc jsem zazdil další dvě šance. Tak je to takové napůl. Hlavní je, že jsme vyhráli. Doufám, že v dalších zápasech se budu zlepšovat.

Hráli jste s Pavlem Šultesem a Sigma dala pět gólů. Útočné hře jste tedy pomohli.

To si nemyslím. Kluci dávali hodně branek i bez nás. Dneska to padlo první mně a pak Pavlovi. Je pravda, že tohle týmu pomohlo. Oni si pak prakticky dali dva góly sami. Takový výsledek si snad ani nezasloužili.

Bude se opakovat loňská střelecká jízda?

Hrál jsem první zápas od začátku. Sice jsem se trefil, ale tohle opravdu necítím.

Dát gól po deset minutách vám určitě psychicky pomohlo…

No. Mohl jsem dát už po pěti minutách a mít hattrick do poločasu. To je z mé strany ta největší chyba. Mohlo to být lepší.

Co tedy scházelo k hattricku?

Nechci se vymlouvat, že jsem nastoupil poprvé od začátku. Ale chyběl mně větší klid v zakončení.

Vyhráli jste 5:1 ty však nevypadáš moc spokojeně.

Neproměnil jsem gólovky, což je u mě hrubá chyba jako když pustí stoper hráče samotného na branku. Myslím si, že kdybychom dnes remizovali 1:1, tak to spadlo na mojí hlavu. Naštěstí dali góly jiní. Z vítězství mám radost, ale ze svého výkonu úplně ne.

Po šedesáti minutách jsi střídal. Došli ti síly?

Tempo bylo vysoké. Je to něco jiného než za béčko nebo v poháru proti Písku. Takže těch šedesát minut bylo pro mě optimálních.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Ordoš: Mohl jsem dát hattrick do poločasu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..