Pavlína Šulcova se loučila vítězstvím

Pavlína Šulcová s týmovými kolegyněmi.Napřed rozlučka a pak tvrdý boj o vítězství.

Špičková česká cyklistka Pavlína Šulcová se o víkendu loučila se závodní kariérou ve Střeni. V obci nedaleko Olomouce se postavili na start registrovaní závodníci i amatéři, kteří tak mohli poměřit síly s nejlepšími. V ideálním počasí dorazilo na 9. ročník závodu O pohár vesnice Střeň zhruba 150 cyklistů.

Po působivé rozlučce s bývalou českou reprezentantkou, která sbírala medaile v mistrovských závodech jak v MTB, tak na silnici i v cyklokrosu, přišel na řadu samotný boj o podium.

První nástup předvedla Božena Kučerová s Milou Glave Flaškvou. O další aktivitu se starala skoro domácí závodnice Tereza Gargelová, která jezdí za TJ Uničov. I v dalším průběhu si cyklistiky často nastupovaly, jenže ani jeden únik nedotáhly do konce a rozhodoval až hromadný spurt, po kterém se radovala Pavlína Šulcová (Ghoust Team) před Terezou Beranovou (Alltraining.cz) a Ivanou Loubkovou (ELEVEN MERCEDES MITAS).

„Byl to pro mě jeden z těch nejtěžších závodů. Bolest, emoce nic tomu nechybělo!“ řekla vítězka cyklistka Pavlína Šulcová.

Dvojice uprchlíků slavila

V kategorii Muži open se na start postavil i reprezentační trenér Tomáš Konečný se svým synem a také profesionální závodník z týmu PSK Whirlpool Author David Dvorský. Po úvodním zavádějícím kole se od pelotonu odpoutala dvojce Bittner Jakub (IN-LIFE cycling team) a Bárta Tomáš (SKC Tufo Prostějov), kteří vévodili celému závodu. Čelo pelotonu střežil s jistotou tým IN-LIFE cycling team. O aktivitu se snažil David Dvorský s Pavlem Kudou (SC MIRVA SVITAVY) a týmem Kolárna.

Nejvíce vypsaných prémií posbíral Tomáš Bárta a v cíli se z vítězství naopak radoval jeho parťák z úniku Jakub Bittner. Ve spurtu pelotonu zvítězil Jan Neset (IN-LIFE cycling team).

Kategorii Střeň vyhrál Michal Olšanský před Radkem Kainarem a Jiřím Gragelou. Čtvrtý dojel Robert Němeček.

Dopolední program pro děti

Už před tím se v dopoledním programu vyřádily děti všech věkových kategorií. Závodili malí caparti na odrážedlech, ale také předškoláci a školáci na kolech.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/107802616900492943769/albumid/6202493952836445169?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Pavlína Šulcova se loučila vítězstvím"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..