Peníze z kasy šly, nevím ale kam, tvrdí Kubíček

Jiří Kubíček. Zdroj: www.sigmafotbal.cz

Nový rozměr dostala kauza údajné úplatkářské aféry Sigmy Olomouc. Bývalý šéf klubu Jiří Kubíček dnes u okresního soudu řekl, že pokladník Sigmy částku 300 tisíc korun vyplatil z kasy. Kam však peníze putovaly někdejší funkcionář neví.

„Pokladník pan Římský mi řekl, že celou věc vymyslel Zdeněk Psotka ve spolupráci s Jaromírem Gajdou. Na jeho pokyn Římský vyplatil peníze Kotůlkovi. Netuším co bylo s penězi dál,“ uvedl u soud Jiří Kubíček.

„Měl jsem nějaké indicie, že se za mými zády může něco dít, proto jsem se ho zeptal,“ pokračoval muž, který si z rozhovoru pořídil zvukový záznam, jenž si dnes vyžádal soudce. Kubíček mu ochotně vyhověl.

Podle právního zástupce olomouckého klubu Petra Konečného jsou věci zveličené. „Bombastické odhalení nahrávky ve skutečností předčí její skutečný význam. O její existenci samozřejmě víme. Pan Kubíček nám to vykládá už možná rok, prakticky od doby, kdy se chce se Sigmou vypořádat,“ sdělil Konečný, jenž v kauze zastupuje Petra Drobisze.

Brankář Sigmy byl obviněn, že před dvěma lety po zápase proti střížkovským Bohemians dal jejich kapitánovi Obermajerovi úplatek tři sta tisíc korun. Peníze pak šly přes Davida Zoubka k tehdejšímu šéfovi klubu Karlu Kaprovi. Ten je údajně uložil do trezoru. Pražský oddíl však vše nahlásil na policii až řadu měsíců potom.

Olomouc tehdejší vzájemný zápas vyhrála 3:0 a díky výsledkům na dalších stadionech se dostala do předkola Evropské ligy.

Soud pokračuje ve středu. Rozsudek však pravděpodobně ještě nepadne.

Okomentuj jako první článek "Peníze z kasy šly, nevím ale kam, tvrdí Kubíček"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..