Parádní obrat předvedli v posledním ligovém kole fotbalisté Sigmy proti Plzni. S mistrem dlouho o gól prohrávali, ale Jakub Petr dvěma brankami ve druhé půli zařídil tři body. Olomouc díky tomu skončila v lize na čtvrtém místě.

Sigma se snažila přehrát Plzeň kombinační hrou, jenže to s množstvím nahrávek před pokutovým územím hostů chvílemi až přeháněla. To čerstvý mistr byl daleko efektivnější. Fillo ve 12. minutě dostal míč do běhu, zatáhl ho do vápna a jeho přízemní centr srazil do vlastní branky Kučera.

V 17. minutě málem nachytal Pavlíka útočník Schulmeister. Brankáři hostů střela sice vypadla balón však dokázal napodruhé zachytit. O pět minut později se dostal Šultes ke střele po rohovém kopu. Opět ale našel připraveného gólmana.

Domácí byli lepší celý poločas, ale doplatili na problém, který je trápil celé jaro – špatná koncovka. Hanáci spálili i dvě největší příležitosti. Nejprve ve 32. minutě Schulmeister, který byl sám na jedenáctce, ale minul branku. Po něm i Šultes, jenž ve stejné místě nepřevzal ideálně přihrávku a nemohl pořádně zakončit.

I po změně stran byla Sigma aktivnější. Janotkovu dělovkou ale Pavlík dokázal vyrazit na roh. Plzeňský gólman uspěl i v dalším přímém souboji proti Šultesovi, jehož ránu vyrazil před k volnému Petrovi, který však minul branku.

Skóre se měnilo až v 62. minutě. Petr ukázkově levou vymetl šibenici. Stejný hráč dokonal obrat v 73. minutě kdy hlavou poslal Šultesův centr za brankovou čáru – 2:1.

Hráči Sigmy měli několik přečíslení. Situace ale nedokázali dohrát do gólového momentu.

Sigma Olomouc – Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 62. a 73. Petr – 12. Kučera (vl.). Rozhodčí: Možíš – Handlíř, Vysloužil. ŽK: Škerle, Šultes – Brezinsky, Limberský. Diváci: 3562.

SK Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Koutný – Hořava, Rossi, Ordoš (59. Navrátil) – Petr (82. Bajer), Schulmeister (64. Přikryl), Šultes. Trenér Zdeněk Psotka.

Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Brezinský, Limberský – Petržela, Trapp (84. Sladký), Jiráček, Fillo (56. Kolář) – Bakoš, Ďuriš (56. Rezek). Trenér Pavel Vrba.