Počty mladších hráčů v nejvyšších soutěžích upřesněny

Výkonný výbor ČSLH na svém řádném zasedání dne 22. března 2013 upřesnil pravidla pro nasazování hráčů v obou nejvyšších soutěžích, extralize a první lize dospělých.

Od příští sezóny budou moci kluby extraligy a první ligy nominovat k soutěžnímu utkání nejvýše dvaadvacet hokejistů, z toho dva brankáře a patnáct hráčů bez věkového omezení včetně cizinců.

Na zbývajících pět míst mohou využít maximálně tři hráče ve věku dvacet až dvaadvacet let a devatenáctileté či mladší hokejisty.

Od sezóny 2014/15 bude počet hráčů bez věkového omezení snížen na čtrnáct.

„Vzhledem k tomu, že kolem novinky vznikaly nejasnosti, věnovali jsme podstatnou část jednání jejímu upřesnění. Šlo zejména o kategorii hráčů ve věku dvacet až dvaadvacet let, na kterou původní návrh ČSLH kladl největší důraz. Proto jsme do podmínek zahrnuli i tuto věkovou kategorii,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Jsem přesvědčen, že se podařilo v maximální možné míře sjednotit přístupy vedení svazu i klubů. Je třeba zdůraznit, že rozhodnutí předcházela několikaměsíční práce probíhající od července loňského roku a že v komisi, která tyto kroky připravovala, pracovali jak zástupci svazu, tak extraligových a prvoligových klubů. Správnost našeho rozhodnutí pochopitelně prověří teprve čas.“

Okomentuj jako první článek "Počty mladších hráčů v nejvyšších soutěžích upřesněny"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..