Podivná hra kolem Sigmy. Podle ředitele klubu účelová

Boj olomoucké Sigmy v rámci kauzy údajného uplácení stále pokračuje. Kromě soudu se touto záležitostí začala také zabývat Disciplinární komise ČMFS. Ta dva roky starou záležitost narychlo otevřela poté, co se na stranu nepřítel Sigmy přidal svým vystoupením před soudem bývalý funkcionář klubu Jiří Kubíček. Přišel se svým příběhem a podivnou nahrávkou.

Soud byl odročen až na 23. června, ale to nic neznamenalo pro svazovou disciplinárku. Ta se jakoby na truc rozhodla celou věc řešit a otevřít dříve, ty, které Kubíček ve svém vystoupení nařkl, pozvala na čtvrtek devátého. Kromě Jaromíra Gajdy se do Prahy nedostavil nikdo.

Celkem pochopitelně, trenéru Zdeňku Psotkovi a jeho asistentovi Martinu Kotůlekovi bylo doporučeno, aby se před soudem k ničemu nevyjadřovali.

Předseda disciplinárky Jiří Golda, mimochodem muž napojený na Sazku, kterou se snažil jeden z majitelů Sigmy Josef Lébr na začátku roku spoluzískat, se tomu strašně divil a rozdal za to pokuty i zastavení činnosti. Proti trestu se postižení zřejmě můžou odvolat, pokutu ale zaplatit musí, v případě pokuty totiž podle svazových norem nemá odvolání odkladný účinek a platit se musí.

Golda také předvolal dalšího Kubíčkem nařčeného, jde o Ladislava Římského, který se v klubu stará o personalistiku. Tady ale může dojít k problému. Svazová disciplinárka se může zabývat jen členy ČMFS, nikdo další není v její jurisdikci.

Takže pokud by se pan Římský rozhodl pánům z DK vzkázat něco v tom smyslu, že pozvání je od nich sice hezké, ale on nemá s jejich spolkovým sdružením nic společného, měli by smůlu.

Podobné je to i v případě Jiřího Kubíčka, ale ten, podle očekávání, vypovídat přijel velmi ochotně a stejně jako před soudem už měl vše, včetně své tajně pořízené nahrávky, připraveno k odevzdání. Bývalý svazový funkcionář vypovídal déle než hodinu. „Olomoucký soud zaslal předsedovi disciplinární komise Jiřímu Goldovi dopis, v němž ho žádá, abych k věci nevypovídal. Vzhledem k tomu, že jsem tam byl teď tak dlouho, tak jsem se asi rozhodl jinak a vypovídal jsem. Nahrávka je pravá, trvám na tom. Netvrdím, že k úplatku došlo, pouze k němu dojít mohlo. Všechno se dělo za mými zády,“ řekl po výslechu na Strahově agentuře Mediafax Jiří Kubíček.

Současný ředitel Sigmy Jaromír Gajda před DK odmítl všechna nařčení a celou aféru vnímá jako účelovou. „Sleduji určité tendence zlikvidovat olomoucký fotbal. Jen jsem ještě nepřišel na to, od koho. Osobně jsem přesvědčen, že v této kauze o korupci a čistotu fotbalu na prvním místě nejde,“ uvedl pro ČTK Gajda.

Kam dál:
Sigma zaplatí za neúčast zástupců na disciplinárce 300 tisíc
Svaz dosud odposlechy zamítal

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Podivná hra kolem Sigmy. Podle ředitele klubu účelová"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..