Poslední derby skončilo hladkou výhrou univerzity

Pošesté a s největší pravděpodobností naposledy v této soutěžní sezoně se na samotný závěr dlouhodobé části extraligy střetly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Zatímco v předchozích dvou měřeních sil Šternberanky favorizovaného protivníka potrápily a sebraly mu dohromady tři sady, tentokrát vysokoškolačky na domácí palubovce zvítězily v nejkratším možném počtu setů 3:0.

Úvodní dějství přitom napovídalo, že se bude na hrací ploše univerzitní haly odehrávat daleko větší drama. Olomoučanky se sice ujaly vedení, které však postupně ztratily a nakonec byly rády za nejtěsnější výhru 25:23. Ve druhé části se rozdíl mezi oběma celky zvýraznil a výsledkem bylo jasné vítězství Univerzity Palackého o osm bodů. Třetí set však opět svým průběhem kopíroval ten první: volejbalistky Olomouce se sice radovaly z výhry 25:22 a celkově 3:0, Šternberk jim ale byl i přesto rozhodně vyrovnaným sokem.

„Chtěli jsme dnes vyhrát alespoň jednu sadu, to se nám však bohužel nepodařilo,“ litoval trenér Sokola Martin Hroch.

„Byl to vyrovnaný zápas s velkým množstvím chyb na naší straně,“ hodnotil duel jeho domácí protějšek Jiří Teplý.
Nyní už oba hanácké celky čeká vrchol sezony v podobě play-off. Po dlouhodobé části šesté Olomoučanky vstoupí do čtvrtfinálových bojů v sobotu 21. března od 17 hodin na palubovce třetího Frýdku-Místku. Osmý Šternberk se ve stejný čas představí v Prostějově proti tamnímu lídrovi extraligové tabulky.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (23, 17, 22)

Rozhodčí: Trumpeš, Zimmermann. Čas: 79 minut. Diváků: 250.
Sestava Olomouce: Kojdová, Tomášeková, Tinklová, Dedíková, Rutarová, Kingová. Libero: Hronová. Střídaly: Košická, Holásková, Čudová.
Sestava Šternberka: Ticháčková, Janečková, Sochorcová, Kubíková, Oborná, Dudová. Libera: Citovecká, Kepplová. Střídala: Šenková, Konečná.

Okomentuj jako první článek "Poslední derby skončilo hladkou výhrou univerzity"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..