Poslední utkání v sezoně 2019

Letošní baseballová sezona je poněkud kratší, neboť je ovlivněna reprezentací a na olomoucký A-tým čekaly poslední zápasy v tomto roce. Soupeřem byl celek SaBaT Praha, který dlouhodobě aspiruje na účast v Extralize. Domácí Skokani už sice neměli žádnou šanci udržet ligu, ale tento fakt neubral utkáním náboj.

Sobotní utkání se odehrálo v Praze na Kotlářce. Hanácký klub vyslal hodně kombinovanou sestavu, neboť se jeden z bývalých hráčů ženil. Do Prahy dojel A-tým vlakem. Startujícím nadhazovačem byl Petr Mik, který si v úvodu vedl velmi dobře. Za domácí nastoupil na kopec nizozemský nadhazovač Dijck. I ten začal dominantně a do ničeho hosty nepouštěl. Začátek utkání byl velmi nervózní a bylo vidět, že domácí tým chce za každou cenu zvítězit. Klíčová byla čtvrtá směna, kdy Mik pustil SaBaT do bodové trháku. Tato situace se nemusela stát, kdyby se Olomouci podařilo zahrát třetí out na první metě. Dalším nadhazovačem byl Pavel Schwarz. SaBaT pravidelně navyšoval skóre a bylo jasné, kdo zvítězí. Na kopec se pak postavil Martin Smékal, který si tím odbyl svůj debut v Áčku. Utkání doházel bez hitu a olomoucký tým prohrál 2:14. Martin Smékal si připsal 2 směny bez bodu a hit na pálce. Pavel Školoudík nastoupil po čtrnácti letech do zápasu a ve svých 44 letech odpálil hit.

Nedělní utkání bylo úplně posledním zápasem v tomto roce. Atmosféra byla diametrálně odlišná, neboť SaBaT již definitivně postoupil do ligy. Za olomoucký tým nastoupil na kopec Marek Hlavička. V úvodní směnách se pral se strike zónou, ale pak srovnal mířidla. Stav byl dlouho nerozhodný a vše změnila pátá směna utkání. Skokani v ní jsme obdrželi čtyři body a SaBaT vedl 5:1. Po této směně došlo k vystřídání olomouckého nadhazovače, na kopec se dostal Martin Zdražil a dočasně zastavil pražský tlak. Olomoučtí pálkaři se snažili překvapit pražskou obranu, ale hostující tým hrál precizně. V sedmé směně SaBaT opět zaútočil a opět se měnilo skóre. Jakub Borůvka pak vystřídal Martina Zdražila na kopci. Toto střídání by nebylo nikterak zvláštní, kdyby Jakuba na pozici catchera nevystřídal jeho mladší bratr Tomáš, který mimochodem hrál se první utkání za Áčko. I v tomto zápase Skokani tahali za jeho kratší konec a opět prohráli, tentokrát 2:13. Petr Mik měl pálkařskou formu a odpálil dva hity. Michael Gonzalez v úvodních směnách outoval pražské hráče.

Skokani po čtrnácti letech sestoupili z nejvyšší baseballové soutěže a ani trojice amerických posil nestačila k záchraně. V příští sezoně budou olomoučtí baseballisté bojovat v 1. lize. Je velmi pravděpodobné, že se změní hráčské obsazení Áčka a do týmu budou zapracovávaní nadějní junioři.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Poslední utkání v sezoně 2019"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..