Pošlou Hanáci házenkářky směr Brazílie?

Velký svátek házené pro celý region, to je páteční utkání kvalifikace o postupu na mistrovství světa mezi Českou republikou a Černou Horou, které se uskuteční v Olomouci.

Co odhalí „Budućnost“?

Už od středy pobývá reprezentace házenkářek v metropoli Hané, kterou si zvolila za svou startovací rampu, která by je měla vynést až na podzimní mistrovství světa v Brazílii. Před trenérskou dvojicí Jan Bašný a Dušan Poloz však stojí náročný úkol – porazit tým, který je ze 70 % tvořen hráčkami ŽRK Budućnost Podgorica, semifinalistou letošní Ligy mistrů. Sehranost a řada zkušeností z těchto bitev budou nejsilnější zbraní Černohorek a s nimi i spojky Katarina Bulatovic a Bojana Popovic. „Je to hlavní deviza týmu. Jen pro zajímavost, hráčky Buducnosti mají letos odehráno osmnáct těžkých zápasů v Lize mistrů a to proti nejlepším celkům Evropy. K tomu přidaly deset zápasů v Balkánské lize, kde startují nejlepší balkánské kluby a rakouský velkoklub Hypobank. A to je obrovská porce zkušeností, které zdaleka předčí počet utkání našich hráček, u některých dokonce za celou jejich dosavadní kariéru,“ uvedl pro svazový web trenér reprezentace Jan Bašný.

Výběr převážně interligový

Proti Černé Hoře bude stát tým poskládaný převážně z hráček tuzemské interligy, doplněné dvojicí legionářek Vendula Ajglová (Elche, Šp.) a Iva Zámorská (Byasen, Nor.). Mezi nominovanými je i řada jmen známých olomouckým fanouškům. Vedle domácí opory v bráně Barbory Raníkové je to právě Vendula Aglová, která se sice učila chytat ve Zlíně, ale je podepsaná pod tituly Zory v letech 2003 a 2004. V reprezentaci jsou i Michaela Hrbková a Romana Tomečková, které ještě loni hrály v Zoře a Kristýna Salčáková, která také byla u posledního titulu Hanaček v roce 2008.

Český tým na účast na vrcholné akci čeká už 7 let od Eura v Maďarsku, naproti tomu Černá Hora skončila na loňském mistrovství Evropy na šestém místě, favorit série je tedy jasný. „Soupeře nemáme příliš čím překvapit. Musíme vydržet s nimi běhat a ubránit jejich nejlepší hráčky. To neplatí tak zcela na Popovic, která spíše než střílení branek připravuje výborné pozice pro své spoluhráčky. Pro nás by bylo výhodnější zabránit jí možným kombinacím pro ostatní, aby nebyly tolik schopné vytěžit z akcí, které pro ně připravuje. Překvapit bychom chtěli kolektivním pojetím hry,“ dodal Jan Bašný.

Vyprodají Hanáci Sportovní halu na Lazcích?

Utkání v Olomouci hostí Sportovní hala Univerzity v pátek od 18 hodin. Vstupenky na utkání jsou ve velmi lidových cenách 80 Kč a 60 Kč, navíc mládež do 15 let má vstup zdarma. Poženou fanoušci reprezentaci za postupem a dokážou, že Haná je i házenkářský kraj? Lazecká hala má kapacitu kolem dvou tisíc míst, bude vyprodaná?

Okomentuj jako první článek "Pošlou Hanáci házenkářky směr Brazílie?"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..