Potvrdí v Litoměřicích Mora roli favorita?

Po zápase s Kadaní, kdy Mora zachránila tři body vteřinu před konce třetí třetiny, zajíždí Kohouti do litoměřické Kalich arény. Zda Mora splní roli favorita a přiveze ze severu Čech tři body se dozvíme ve středu večer. Utkání začíná v 18 hodin.

V posledním zápase s Kadaní si Hanáci ponechali doma všechny tři body, i když museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Proti hostujícímu týmu se ale hodně nadřeli a z hlediště se místy ozýval pískot, ba dokonce žádaní fanoušků o odvolání trenéra Fialy. Avšak i přes nevýrazný výkon Mora dokázala zvítězit, a to díky gólu Jakuba Hermana v poslední sekundě třetí části. „Konec byl pro nás velice šťastný, hned tak se to nevidí, dát gól vteřinu před koncem,” neskrýval radost domácí trenér Tomajko. Mora si tak díky výhře dál drží třetí místo a odskočila čtvrté Jihlavě o tři body.

Špatné přesilovky HC Olomouc

Mora se stále snaží zlepšit hru v početní výhodě. V posledních třech duelech hrála Mora třiadvacetkrát početní výhodu a využít ji dokázala pouze ve dvou případech. Trenéři nově zkouší posílat na modrou čáru útočníka Michala Pšurného, zatím to ke kýženému výsledku nevede.

Litoměřice jsou v tabulce na 10. místě a v sedmadvaceti kolech nasbíraly třiatřicet bodů. Listopad začali svěřenci trenérů Setikovského a Tvrzníka velmi dobře. V zápasech se Šumperkem, Třebíčí a Pískem získali všech devět bodů. Radostnou euforií ale vystřídal smutek ze čtyř prohraných utkání za sebou.

V posledním duelu, který Severočeši odehráli v Hradci Králové, dokázali domácím vstřelit pouze jediný gól, naopak Hradec jich dal pět. „O průběhu a výsledku utkání rozhodla první třetina a výkony obou brankářů. Tu třetinu jsme odehráli poměrně nedisciplinovaně. Navíc jsme měli nějakou taktiku, kterou jsme absolutně nedodrželi,” řekl po zápase s Hradcem trenér Setikovský.

Olomouc se s týmem ze severu Čech potkala už dvakrát. Poprvé to bylo na ledě soupeře, kde prohrála 1:2 po prodloužení. V odvetě na Hané jim vše vrátila, když zvítězila 2:0.

Produktivitu Litoměřic vedou patnácti body Jaroslav Hašek (7+8) a Jan Kloz (5+10). V brankovišti se už objevila řada gólmanů. V poslední době se nejčastěji v brance ukazoval Martin Volke vypůjčený z Litvínova. Naposledy to byl ale Petr Přikryl, který dostal pět branek v Hradci.

Okomentuj jako první článek "Potvrdí v Litoměřicích Mora roli favorita?"