Povedený úvod a Bělkovice mají tři body

SK Bělkovice

Ilustrační foto

Několik změn v základní sestavě domácímu mužstvu prospělo, a tak bělkovičtí slavili první výhru v novém ročníku. Povedlo se jim to až ve čtvrtém kole I.A třídy. V bráně vystřídal Tureček Vidrmana, který jel na dovolenou, Jenderka se postavil do útoku, Vrána na levé křídlo, ale hlavní změnou byl návrat Romana Theimera po zranění do středu zálohy.

Hned v úvodu po levé straně utekl Kluka, který přesným centrem našel Jenderku, a ten z voleje otevřel skóre. Druhý gól padl z rychlého protiútoku, který založil Roman Theimer, Zdráhal prodloužil a Kluka šel sám na brankáře a nedal mu šanci – 2:0 v 10. minutě. Hosté byli aktivní, velkou šanci měl Šimek, ale Tureček jeho nebezpečnou ránu vyrazil. O pár minut později si za obranu domácích zaběhl Oleják, který byl v pokutovém území sražen. Kapitán hostí Frančák ale penaltu neproměnil, Tureček uhodl směr a jeho střelu vyrazil. Zanedlouho se po kolmici Miroslava Sklenáře řítil sám na brankáře Stach, ale střílel těsně vedle. Další brejk zakončoval Vrána, ale berounský obránce na brankové čáře míč vykopl.

Sérii neproměněných šancí v prvním poločase uzavřel Miroslav Sklenář, jenž nepřesně zakončil přihrávku od Romana Theimera. V druhém poločasu chtěl Beroun s nepříznivým stavem něco udělat. Vysoké napadání jim přineslo kontaktní gól, když Tureček odkopem trefil Malinovského. Beroun chtěl vyrovnat, ale tím otevíral obranu. Velké šance neproměnili Vrána ani Stach. Rozhodnutí přišlo v samém závěru, když ze středu hřiště vyslal Kluka kolmicí do šance Miru Sklenáře, který ještě vylepšil pozici pro Romana Theimera a ten „dával“ do prázdné. Poslední gól přidal na konci Vrána, který přinutil brankáře hostí k chybě a ten ho nastřelil a inkasoval podobně jako předtím domácí. Diváci museli být spokojeni, zápasu nechybělo tempo ani zápletka.

SK Bělkovice – Moravský Beroun 4-1 (2:0)

Branky: 3. Jenderka, 10. Kluka, 80. Roman Theimer, 88. Vrána – 55. Malinovský

Sestava Bělkovic: Tureček – Zeman, Jiří Theimer, Zdráhal, Michal Sklenář – Stach (70. Opichal), Miroslav Sklenář, Roman Theimer (83. Vlasák), Vrána – Kluka – Jenderka (60.Svrčina). Trenér: Lubomír Orlet.

Okomentuj jako první článek "Povedený úvod a Bělkovice mají tři body"