POZVÁNKA: Cizinci na domácím hřišti

Letní baseballová sezóna je v plném proudu a olomoučtí Skokani hrají čtvrté kolo v rámci 1. ligy. V neděli 5. července (v tradičních 13:00 a 16:00) nastoupí k důležitému double proti béčku Hrochů Brno. Olomoučtí hráči budou chtít odčinit blamáž s Domažlicemi a ukázat, že mají baseball v krvi.

Nadcházející soupeř Hanáků je B-týmem klubu Hroši Brno. V jeho hračských řadách najdeme směsici dravého mládí a zkušeností, v minulých letech byl tento celek černým koněm celé ligy. Nejlepším pálkařem je dlouholetý trenér mládeže u Draků Brno Jan Felkl. Tento hráč má 50 % úspěšnost na pálce. Další dobří pálkaři jsou: Lukáš Neufinger a Jakub Čudovský, kteří mají shodně 10 hitů v šesti zápasech. Nejvíce odházených směn má Filip Jelínek, který má na kontě 15 směn a ERU 6.00. Nejlepší čísla má Tomáš Žondra, který má počet obdržených bodů na zápas pod 5. Za domácí metou nejčastěji chytá Lukáš Novotný, který chytil dvě krádeže protihráčů. Na soupisce figuruje i olomoucký odchovanec Petr Charvát, který v Brně nadhazuje a bude velmi zajímavé, jestli nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům. Skokani potřebují zabrat a nejlépe celou sérii vyhrát, aby se odpoutali ode dna tabulky.

Utkání se odehraje na domácím hřišti, ačkoliv Skokani budou hostujícím týmem. Původně se série měla odehrát v Brně, ale soupeř má obsazené hřiště, a tak se olomoučtí fanoušci mohou těšit na kvalitní sportovní program.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "POZVÁNKA: Cizinci na domácím hřišti"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..