POZVÁNKA: (Sobotní) série s Jabloncem se kvůli počasí bude hrát až v neděli

Základní část baseballové první ligy je skoro u konce a Skokanům zbývá odehrát pouhé čtyři zápasy. Nejprve budou hrát tento víkend s Jabloncem a o týden později se utkají s regionálním rivalem z Frýdku-Místku. Blesk Jablonec je jedním z horkých favoritů na zisk titulu a dost možná i na postup do vyšší ligy. V minulých letech se Skokanům proti tomuto celku nedařilo a výsledkově se trápili, ale v sobotu může být vše jinak.

EDIT: Kvůli vytrvalému sobotnímu dešti byla obě utkání přeložena na neděli 12. července. Začátky zápasů zůstávají v platnosti.

Klub ze severu Čech je velmi kvalitním týmem, který hlavně staví na mimořádné útočné efektivitě. Tento celek spolupracuje s pražským klubem Eagles Praha (a také s Patriots Liberec) a tato spolupráce nese ovoce. Blesk má na kontě šest výher a jen dvě prohry (se skóre 137:42, což je 17:5 na jeden odehraný zápas). Nejvíce dobrých odpalů má Radek Šulc, který má na pažbě šestnáct zářezů a zdatně mu sekunduje trio Kubina-Roubíček-Vrána s třinácti úspěšnými odpaly. Statistickou zajímavostí je dvanáct odpálených homerunů, což je opravdu velká palebná síla. Na kopci má Jablonec kvalitu hlavně v levorukých nadhazovačích. Vojtěch Jiránek a Jiří Hikl mají odházeno dohromady třicet dva směn a dvacet dva strikeoutů. Další dobří nadhazovači jsou Adam Brenner a Karel Riedl. Za domácí metou se střídá dvojice Zdeněk Machačka a Aleksei Kachurka.

Pokud ještě Skokani chtějí pomýšlet na play off, tak musí tuto sérii bezpodmínečně zvládnout. Diváci se mohou těšit na velmi kvalitní utkání a minulá série s Hrochy naznačila, že Skokani mají ještě co ukázat. Utkání se odehrají v sobotu 11. července 2020 od 13:00 a 16:00 na olomouckém hřišti na Lazcích.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "POZVÁNKA: (Sobotní) série s Jabloncem se kvůli počasí bude hrát až v neděli"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..