Premiérové dvojutkání s Pelikans Bučovice

Áčko Skokanů konečně rozehrálo svá soutěžní utkání v 1. lize, v níž je pouze šest soupeřů, a los na úvod přidělil tým z Bučovic. Tento tým mohutně posiloval a na hostování si zajistil mladé hráče Draků Brno. V minulém kole Pelikans remizovali s Frýdkem-Místkem a poodkryli své možnosti.

Do úvodního utkání šel za domácí na kopec Michal Kohout, úvodní pálkaři sice odpálili hit, ale podařilo se eliminovat pálkařskou hrozbu z Kuby. Bučovice nasadily na kopec Jana Svobodu, který přišel z Draků Brno. Zápas nabral rychlý ráz, ale bodu se solidně naplněná tribuna dočkala až v dohrávce čtvrté směny, kdy se Martin Zdražil dostal singlem na metu a poté jej poslal domů Matěj Lázniček. Ač Skokani v této směně měli plné mety, více bodovat se jim nepodařilo.

Hostující tým vyměnil nadhazovače a na kopec se dostal honduraský hráč Jose Paz Chavez (bývalý reprezentant své země a na radaru hodil 140 km/h). Michal Kohout házel velké utkání a domácí obrana zdatně pomáhala. Zlom v utkání nastal v dohrávce sedmé směny, kdy Skokani zažili big inning – čtyřikrát bodovali, díky sérii hitů a sebeobětovacích odpalů. Na začátku další směny se sice dvakrát prosadily Bučovice, ale domácí obrana další body nepřipustila. Michal Kohout zakončil poslední směnu dvěma strike outy a odházel complete game (138 nadhozů). Skvělý výkon podal v pravém zadním poli Petr Mik, který chytil velmi těžké míče, a také Michal Kohout, který Pelikánům nedovolil se prosadit. Skokani si tak v úvodním zápase připsali výhru 6:2.

Skokani Olomouc:

P – M. Kohout, C – J. Borůvka, 1B – P. Schwarz, 2B – M. Zdražil, 3B – O. Schwarz, SS – A. Fusek, LF – O. Antoš, CF – M. Lázniček, RF – P. Mik, DH – M. Poledna, trenér – M. Zdražil

I ve druhém utkání byli Skokani Olomouc domácím týmem. Na kopec se postavil Petr Mik, který v minulém zápase exceloval v zadním poli. Hned v první směně Skokani dostali bod, ne díky dobrým odpalům soupeře, ale protože obrana si vybrala slabší chvilku. Za hostující tým nastoupil mladý nadhazovač Ondřej Králík, který také hostuje z Draků Brno. Tento hráč házel o trochu pomaleji než jeho předchůdci, ale měl velmi dobré technické nadhozy. Výraznější bodová změna se udála ve  směně třetí, kdy si oba týmy připsaly po jednom bodu a stav utkání byl tedy 2:1 pro tým z Bučovic.

Další směna byla pro Skokany průlomová, neboť se první pálkař dostal na metu a poté po sérii velmi kvalitních odpalů a trefení pálkařů Olomouc srovnala na 3:3. Petr Mik házel velmi dobré utkání a chvílemi to vypadalo, že soupeří s hostujícím nadhazovačem, kdo hodí více toček (tj. druh technického nadhozu). Vojtěch Vrba odpálil hit do pravého pole, ale bohužel se střetl s první metou, která mu stála v cestě, a zranil se. Dalším pálkařem byl Martin Poledna, který odpálil triple přes střední zadní pole a body se jen sypaly. I v šesté směně se Skokanům dařilo bodovat na Leonarda Paredese, který se v minulé směně dostal na kopec. Lví podíl na bodu měl Ondřej Schwarz, který odpálil daleký triple.

V sedmé směně olomoucký trenér vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Marek Hlavička. Bohužel se mu příliš nedařilo a ani domácí obrana mu příliš nepomohla. Hosté v této směně dali čtyři body a dalším olomouckým nadhazovačem byl Ondřej Schwarz. Olomoučtí pálkaři byli, jako opaření po bodové smršti, neboť i v další směně Pelikans nasázeli znova čtyři body. Skokanům se podařilo stáhnout pouze jeden bod a výsledek utkání jen zkorigovat. Zápas skončil vítězstvím Pelikans Bučovice v poměru 11:7, bohužel Olomouc ztratila slibně se rozvíjející se zápas až v posledních směnách.

Skokani Olomouc:

P – P. Mik (M. Nastoupil, O. Schwarz), C – T. Borůvka, 1B – V. Vrba (A. Fusek, P. Schwarz), 2B – J. Borůvka, 3B – O.Schwarz (M. Zdražil), SS – M. Nastoupil (M. Zdražil), LF – O. Antoš (V. Vrba, A. Fusek), CF – M. Poledna, RF – M. Poisl, DH – M. Zdražil, trenér – M. Zdražil

Tuto sobotu hrají Skokani další domácí zápas a následujícím soupeřem budou hráči Sokola Hluboká nad Vltavou. Utkání začínají v tradiční časy, a to v 13:00 a 16:00.

Text: Martin Poledna, foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Premiérové dvojutkání s Pelikans Bučovice"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..