Přerov otočil zápas s Kadaní

Souboj o puk v zápase Přerov - Kadaň.

Zubři zvítězili ve 3. kole hokejové Chance ligy 5:2 nad Kadaní. Vyhrál se ale nerodila lehce. Domácí museli dvakrát dotahovat a bezpečný náskok si vytvořili až v samotném závěru.

Podruhé v této sezoně hokejisté Přerova nastoupili před vlastním publikem. I tentokrát z toho byla výhra za plný počet bodu. Byli to však hosté z Kadaně, kdo se první radoval z gólu. Na konci první třetiny je poslal do vedení Bernát.

Prostřední dějství už bylo na branky bohatší. Nejprve vyrovnal v 33. minutě Indrák, jenže Kadaň díky Heffernanovi v 38. minutě opět odskočila. V poslední vteřině druhé části potom dokázali Zubři srovnat! Radoval se Černý.

V poslední třetině už dávali góly pouze přerovští. Nejprve to byl v 57. minutě Šoustal a minutu před koncem potom Hrdinka.

„Chci smeknout před týmem. Spousta kluků přišla prakticky z postele, někteří by v ní měli ležet. Kdo se na zápas koukal, viděl, že náš výkon nebyl absolutně ideální. Byli jsme bez energie, bez šťávy. Není to výmluva, je to fakt,“ řekl pro klubový web trenér Zubrů Vladimír Kočara.

HC ZUBR Přerov – SK Trhači Kadaň 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 33. Indrák (Šoustal), 40. Černý (Hrabal, M. Svoboda), 46. Kratochvil (Jakub Svoboda, Hrdinka), 57. Šoustal (Pšurný, Doležal), 59. Hrdinka (Kubeš, Doležal) – 20. Bernat, 38. K. Heffernan (S. Heffernan, M. Zabloudil). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 609.

Zubři Přerov: Postava – Hrabal, Černý, Hrdinka, Kubeš, Krisl, Seemann – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Šoustal, Indrák, Jan Svoboda. Trenér: Vladimír Kočara.

Kadaň: R. Běhula – Steinocher, Jáchym, Havlín, Zorko, T. Běhula, Kuboš, Ferbas – Routa, Mežnar, Kordule – M. Zabloudil, Berčík, Bernat – Z. Zabloudil, S. Heffernan, K. Heffernan – Koblížek, Čech, Konášek. Trenér: Vladimír Růžička.