Přímý přenos: Baník Sokolov – Zubr Přerov

Petr Sakrajda.Útočník Přerova Petr Sakrajda.

Až do dalekého Sokolova cestují přerovští hokejisté k druhému utkání kvalifikace o první ligu. Úvodní zápas jim herně příliš nevyšel, ale tři body přesto vybojovali. Dnes na to chtějí navázat a udělat tak další krok k vysněnému postupu do vyšší soutěže. I dnes pro vás připravili kluci z Přerovské internetové televize přímý přenos, který můžete sledovat prostřednictvím Youtube. Začíná pět minut před samotným utkáním, tedy v 17:25). Kvůli pomalejšímu internetovému připojení na zimním stadionu v Sokolově bude tentokrát přenos v nižší kvalitě.

Pro Sokolov to bude první kvalifikační utkání. Zajímavostí je, že oba soupeři se naposledy utkali před více než osmnácti lety. Tehdy to skončilo 4:4.

Přerovští hokejisté měli jen dva dny na regeneraci před startem kvalifikace. Před tím totiž museli zvládnout náročnou a vypjatou sérii se Vsetínem. „Sil máme pořád dost. My jsme na dobře připravení,“ řekl po výhře nad Táborem útočník Petr Sakrajda. On a jeho spoluhráči se musí vypořádat kromě náročných zápasů v nahuštěném programu také s dlouhým cestováním. Do Sokolova to je doslova přes celou republiku a i to může na tým dolehnout.

Přerovský klub proto nechtěl nic nechat náhodě a áčko vyrazilo na další kvalifikační duel už den předem, kdy přespalo v Chomutově. „Musíme se na utkání připravit lépe, než na první zápas s Táborem. Ten byl sice vítězný, ale my musíme hrát na to, na co jsme zvyklí,“ pokračoval Sakrajda.

Sokolov je pro Zubry neznámý soupeř. „Z doslechu vím, že by měli být silnější než Tábor, ale to nejsou potvrzené informace. Víme, že to je farma Karlových Varů. Nám je ale jedno proti komu hrajeme. My se na to musíme stoprocentně připravit a všichni do jednoho odvést maximální možný výkon. To je cesta k úspěchu,“ doplnil Sakrajda.

Soupeř Přerova má mladý tým, téměř všichni obránci jsou ve věku okolo dvaceti let. V útoku je situace obdobná. Jedinými třicátníky jsou kapitán Václav Dobřemysl (37) a Kamil Tvrdek (31).

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Přímý přenos: Baník Sokolov – Zubr Přerov"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..