Příští týden je memoriál Miloslava Mikšíka

Již 40. ročník Memoriálu Miloslava Mikšíka se uskuteční ve dnech 4. a 5. srpna v areálu SK Chválkovice. Tohoto tradičního turnaje, konaného vždy týden před zahájením mistrovských soutěží, se stejně jako v loňském roce zúčastní domácí SK Chválkovice (I. B třída), Slovan Černovír (I. B třída), Sokol Slavonín (I. B třída) a FC Dolany (Krajský přebor).

Sportovní část programu zahájí v sobotu 4. srpna v 15:00 úvodní duelem mezi FC Dolany a Sokolem Slavonín. V 17:00 potom začne druhé utkání, kdy nastoupí domácími SK Chválkovice a Slovan Černovír. V neděli se rovněž budou hrát dva zápasy, a to v 15:00 utkání o třetí místo a v 17:00 bude finále.

Fanynky a fanoušci, kteří zavítají do chválkovického areálu se mohou rovněž těšit na bohatý doprovodný program. Po oba dva dny budou k dispozici slosovatelné zpravodaje, jejichž slosování proběhne vždy v přestávce mezi prvním a druhým utkáním. Pro mladší fanynky a fanoušky bude připraven skákací hrad, trampolína a elektrická autíčka. Vrcholem doprovodného programu potom bude diskotékový večer, který bude zahájen v sobotu ihned po skončení druhého utkání.

Tradice Memoriálu Miloslava Mikšíka se datuje do začátku 70. let, kdy se tehdejší činovníci chválkovické kopané rozhodli uspořádat fotbalový turnaj, kterým by uctili památku bývalého hráče, trenéra a v neposlední řadě i funkcionáře Miloslava Mikšíka. Ten se narodil 6. prosince 1926 a jako kvalitní hráč odehrál stovky zápasů v dresu Hodolan, Lokomotivy Olomouc a samozřejmě i v dresu Chválkovic. Po konci aktivní kariéry se začal věnovat mládeži, když vedl chválkovický dorost, jejichž kolektiv dokázal tak stmelit, že tito hráči tvořili nejen dlouhodobý základ kádru chválkovického áčka, ale posléze tvořili i základ funkcionářského kádru chválkovického klubu.

Kam dál: Výsledky 39. ročníku ZDE.

Fotky z 39. ročníku:

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA3ODAyNjE2OTAwNDkyOTQzNzY5L2FsYnVtaWQvNTc2OTc0ODczNTE1OTkzMjg5Nz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "Příští týden je memoriál Miloslava Mikšíka"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..