Probuzení Dolanských ze zimního spánku přišlo pozdě

V předehrávce 19. kola hostili Dolanští souseda z tabulky krajského přeboru z Ústí u Hranic. Hosté měli lepší vstup do jarní části soutěže, když v Dolanech vyhráli a domácí celek v tabulce přeskočili.

FC Dolany – TJ Sokol Ústí 1:3 (0:1)

Celý první poločas měli hosté více ze hry. Zatímco domácí hráli na náhodu, hra hostů působila fotbalověji. Zejména pohyb rychlého a technicky zdatného Černotského na levém křídle dělal domácí obraně nemalé starosti. Přes tuto skutečnost to byli domácí, kteří měli k prvnímu gólu utkání nejblíže. Ve 36. minutě zaběhl nováček v týmu Zapletal až k hranici malého vápna, poslal míč do ohně a tísněný Čech dokázal vystřelit, ovšem trefil jen tyč.

To hosté byli úspěšnější. Po přímém volném kopu Oravy, nepostřehla domácí obrana nacvičený signál a balón zasvištěl až za záda bezmocného Benčíka. Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. První příležitost se jim naskytla v 50. minutě, ale hlavičku Pospíšila stačil gólman hostů efektně zlikvidovat. O minutu později kopal střídající Štrbík přímý volný kop, brankář Bernkopf vytáhl nebezpečnou jedovku na roh.

Okřídlené „nedáš, dostaneš“ se potvrdilo i v Dolanech. V 53. minutě dostal Černotský balón od střelce úvodní branky Oravy a hosté zvýšili na 0:2.

Ani druhý gól domácí nezlomil. Tlačili se na polovinu hostů a v 64. minutě byli blízko ke skórování. Po rohovém kopu se míč přesouval ve vápně z nohy na nohu, hostům se nedařil odkop, domácím překonat hradbu těl.

V 79. minutě poslal domácí trenér Navrátil do boje dva čerstvé hráče a po dvou minutách se právě střídajícímu Liškovi podařilo doklepnout do sítě přímý volný kop Štrbíka. Domácí ve snaze vyrovnat, vrhli všechny síly do útoku. Zapomněli ovšem na zadní vrátka a v nastaveném čase neuhlídali Oravu, který nejdříve obešel posledního hráče v poli, následně i gólmana a lehounce do prázdné pečetil vítězství hostů.

Branky: 81. Liška – 43. a 92. Orava, 53. Černotský. ŽK: Čech – Černotský, Skácel, Orava. Rozhodčí: Jiří Slabý.

Dolany: Benčík – Šimek, Pospíšil, Václavík, Penc, Bergmann (46. Štrbík), Zapletal, Novák, Čech (79. Liška), Duda (79. Dlabal), Hradil. Trenér Jiří Navrátil.

Ústí: Bernkopf – Dostál, Plesník, Smolka, Bagar, Skácel (90. Palacký), Páleník, Kufa (72. Škařupa), Ševčík, Orava, Černotský. Trenér Vojtěch Bušina. (res)

Okomentuj jako první článek "Probuzení Dolanských ze zimního spánku přišlo pozdě"