Prohraná série s Technikou Brno

Sobotní double byl velmi bohatý na hity a dokonce padnul i jeden homerun. Počasí opět připravilo bohaté představení a také již mohli být na tribunách fanoušci.

Startujícím nadhazovačem olomouckých Skokanů byl Jakub Školoudík (2 IP, 3 ER), který odházel dvě úvodní směny. Za hostující tým nastoupil na kopec Michal Sobotka (3 IP, 2 ER, 2 SO), který v minulosti hrál za Draky Brno. Úvodní směna skončila remízou 2:2. Ve třetí směně olomoucký tým střídal nadhazovače a na kopec se dostal Jakub Černík (1 IP), který vydržel jen jednu směnu (kvůli zranění ramene). V dohrávce třetí směny Skokani čtyřikrát skórovali, a to zásluhou odpalů a chyb brněnské obrany. Petr Mik (4 IP, 7 ER, 2 SO) nastoupil do čtvrté směny a Technika jej přivítala hned dvěma body po doublech pálkařů, ale Mik zavřel směnu SO. V dohrávce směny se dostal na kopec venezuelský ranař Miguelangel Bastidas (působil v AA týmu Phillies, 5 IP, 2 ER, 10 SO). Mik dokázal odolat náporu brněnských pálek a Skokani hned zareagovali a dvakrát v dohrávce po odpalu Ondřeje Schwarze doběhli domů.

Začátek sedmé směny byl pro zápas klíčový, jelikož Technika nasázela pět bodů. Zajímavou hrou se prezentoval Bastidas, který odpálil tvrdý single a poté ukradl druhou metu, což je na nadhazovače neobvyklé. Marek Nastoupil (2 IP, 3 ER) vystřídal Petra Mika na kopci a utkání uzavřel. Skokani prohráli 8:16. Technika měla výrazně více hitů v poměru 21:6. Matěj Lázniček měl tři dobré odpaly a táhnul olomouckou ofenzívu. Svůj první vícemetový odpal si připsal Filip Nevrla.

Sestava v 1. zápase: P – Škouloudík/Černík/Mik/Nastoupil, C – Voják, 1B – Dostál, 2B – Nevrla/Marek, 3B – Schwarz O., SS – Nastoupil/Nevrla, LF – Borůvka J., CF – Lázniček, RF – Lýzner/Gaul, DH – Marek (na pinch hit šli: Antoš, Poledna).


V druhém zápase byli Skokani hosty – Technika nasadila na kopec Radka Buriana (5 IP, 1 ER, 5 SO). Hity se prezentovali Lázniček a Marek, ale bod stáhnul Voják po dlouhém odpalu do zadního pole. Skokanským nadhazovačem byl Michal Kohout (5 IP, 3 ER, 3 SO), který zaházel vskutku dobré utkání. Technika sice v úvodní směně dvakrát bodovala, ale Skokanům se podařila třetí směna. Jakub Voják odpálil homerun do levého pole. Technika vystřídala nadhazovače a na kopec se dostal Javon Rigsby (4 IP, 0 ER, 7 SO). Zlomit odpor hanáckých hráčů se povedlo ve čtvrté směně po mnoha hitech a ne úplně konzistentní obranné činnosti. Na kopec se dostal Pavel Schwarz (3 IP, 1 ER, 2 SO), který byl posledním olomouckým nadhazovačem. Po dvou metách zdarma Pavel Schwarz začal dobře házet, ale opět si olomoucká obrana vybrala slabší chvilku.

Javon Rigsby rozjel svoji show a pálkaři nestíhali jeho rychlost a kvalitní trefování okrajů mety. Utkání nakonec skončilo 8:3 pro brněnský tým a padlo celkově osmnáct hitů (pouze pět pro olomoucké baseballisty). Kamenem úrazu byla obrana, když Skokani vyrobili čtyři chyby. Po dvou úspěšných odpalech si připsali hráči Matěj Lázniček a Jakub Voják.

Sestava ve 2. zápase: P – Kohout/Schwarz, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Nevrla/Saad, 3B – Marek, SS – Nastoupil, LF – Poledna/Gaul, CF – Lázniček, RF – Černík, DH – Voják.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Prohraná série s Technikou Brno"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..