Prohru Mory sledovalo pouhých 274 diváků

Kohouti ztratili dobře rozehraný zápas 26. kola první hokejové ligy v Benátkách nad Jizerou a prohráli 1:4.

Domácí začaly zostra a Žigárdy musel během první minuty několikrát zasahovat. Olomouc se postupem času osmělila a připravila si také několik solidních střeleckých příležitostí. Hanáci dokonce překonali domácího gólmana, když ihned po buly dopravili kotouč za Stejskalova záda, ale jelikož si podle rozhodčích přikopli při vhazování kotouč bruslí, tak branku neuznal a buly se opakovalo.

Druhou část začali lépe Kohouti, ale vždy skončili na výborném Stejskalovi. Překonal ho až v 26. minutě nadvakrát Šturc.

Vedení však Mora neudržela dlouho. V 29. minutě totiž inkasovala v oslabení. Před druhou sirénou mohlo být ještě hůř. Na Žigárdy se řítil Pabiška, zkusil blafák, naštěstí pro Hanáky ale minul. Rozhodnutí přinesla až třetí třetina, která hostům hrubě nevyšla a prohráli ji 0:3. Respektive nezvládli závěrečné čtyři minuty, kdy se třikrát inkasovali.

„Domácí šli vítězství naproti. Byli nebezpečnější v koncovkách třetin, my jsme naopak byli velmi laxní, možná spíše nedůslední. Tím pádem jsme si nezasloužili bodovat,“ řekl trenér HC Olomouc Petr Fiala.

HC Benátky nad Jizerou – HC Olomouc 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Pavlů (Klimt), 56. Bárta (Kolmann), 57. Bárta (Kica), 60. Krejčík (Urban, Bendík) – 26. Szturc (Kucharczyk). Rozhodčí: Horák – Kreuzer, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 274.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal – Kolmann, Bendík, Tondr, Vála, Pavlů, Ulrych, Štich – Kica, Weiss, Bárta, Kopic, Urban, Pabiška, Klimt, Skořepa, Jech, Hudíček, Krejčík, Nevyhoštěný.

HC Olomouc: Žigárdy – Bořuta, Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Šedivý, Ministr, Polodna, Černý, Brančík, Řípa, Ondráček, Haluza, Szturc, Pekr, Kucharczyk.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Prohru Mory sledovalo pouhých 274 diváků"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..