První semifinále ve prospěch Chomutova

Kohouti první semifinále s Chomutovem nezvládli. Mora inkasovala sedm branek, a když se s výsledkem snažila něco udělat, domácí vždy hned rychle odpověděli. Po konečném výsledku 7:3 pro domácí Piráty se tak Chomutov dostal do vedení 1:0 v sérii. Semifinále pokračuje už zítra v 17.30 znovu na severočeském ledě.

Mora v prvním semifinále postrádala zatím svého nejlepšího hráče v play-off Petra Haluzu, který se ještě zotavuje po zranění ze sedmého duelu.

V úvodních momentech utkání drželi Kohouti z Olomouce krok s domácími Piráty, ovšem brankáře Řehoře výrazněji neohrozili. Olomoucký Žigárdy se v brance zapotil určitě o něco víc než jeho protějšek. V 11. minutě vstřelil první branku tohoto semifinále domácí Filip Seman, který zužitkoval Hruškovu nahrávku, a domácí tak šli do zaslouženého vedení 1:0. Pak obrovskou šanci zazdil Hruška, ovšem o pár sekund později už to bylo o dvě branky. Přesilovku využil domácí Pirát Štěpán Hřebejk.

Chvíli po přestávce vykřesal naděje hostům Radim Kucharczyk, který v přesilovce z mezikruží překonal domácího Řehoře. V 29. minutě však vrátil domácím dvougólové vedení Richard Diviš, který si zpoza branky nabruslil před Žigárdyho a následně zavěsil – 3:1.

Ve 32. minutě to bylo už 4:1, když se přesnou střelou od modré prosadil Aleš Pavlas a Žigárdy přenechal místo v brance Kašíkovi. Ani ten však čisté konto dlouho neudržel. Ve 38 minutě využil podruhé přesilovku domácích Petr Macháček – 5:1. Bleskurychle ale stihli hosté snížit na rozdíl tří branek zásluhou Lukáše Kucsery.

Po přestávce byla k vidění divoká pětiminutovka. Na 6:2 dával ve 44. minutě domácí Zdeněk Ondřej, o minutu později ale odpověděl olomoucký Nedbálek – 6:3. O dalších pár desítek sekund to bylo znovu o čtyři góly, podruhé v zápase se prosadil Richard Diviš – 7:3. Hanáci pak měli k dispozici dvě přesilovky, ale zápas se jim už zdramatizovat nepovedlo. V 56. minutě poté zbytečně oslabil olomoucký tým střelec jedné z branec Mory Radim Kucharczyk, když za faul kolenem inkasoval trest 5 minut plus do konce utkání. S výsledkem už ani jeden z týmů nepohnul, a Piráti si tak v prvním duelu pohodlně došli k výhře 7:3 a vedení v sérii 1:0.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Seman (Hruška), 18. Hřebejk (Orsava, Grof), 29. Diviš (Procházka, Jíra), 32. Pavlas (Jíra, Sikora), 38. Macháček (Hruška, Gajovský), 44. Ondřej (Jillson, Procházka), 46. Diviš (Ondřej, Procházka) – 24. Kucharczyk (Bartoň), 38. Kucsera (Kolouch), 45. Nedbálek (Ministr, Kolouch). Rozhodčí: Florian, Kubeš – Čížek, Ondráček. Vyloučení: 6:7, navíc Kucharczyk (OLO) 5 min. + DKU [KOL]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4315. Stav semifinálové série: 1:0.

Piráti Chomutov: Řehoř – Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Pavlas, Jilson, Mrázek – Orsava, Kraft (C), Hřebejk – Hruška, Gajovský, Seman – Ondřej, Diviš, Procházka – Jíra, Sikora, Hromas – Endál.

HC Olomouc: Žigárdy (od 32. Kašík)– Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Kotvan, Ondrušek, Janáček, Nedbálek, Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr, Pekr, Řípa, Šlahař, Kolouch, Ministr, Kucsera, Rác, Vodný, Pšurný.

Okomentuj jako první článek "První semifinále ve prospěch Chomutova"