Psotka: Američané? Rozhodne se ve čtvrtek

Olomoucké fotbalisty čekal v sobotu náročný den, ve kterém odehráli dvě přípravná utkání. Nejedná se však o nové tréninkové metody, to spíš trenérský tým Sigmy potřeboval vyzkoušet co nejvíce hráčů před plánovaným zúžením kádru.

Velkou pozornost v posledních dnech poutají dva američtí mladíci, dosud však zaujali především zámořským původem než fotbalovými dovednostmi. V dopoledním sobotním utkání s třetiligovým Frýdkem-Místkem na sebe více upozornil osmnáctiletý Stefan Jerome brankou a asistencí. Jak prozradil v pozápasovém rozhovoru trenér Zdeněk Psotka, o jejich budoucnosti u týmu se rozhodne ve čtvrtek.

Pane trenére, jaké poznatky jste si odnesl z utkání?

Testovaní hráči v dnešním utkání obstáli, mladí hráči se také jevili v dobrém světle, mladý Tomeček dal dva góly. Určitě jsme si Frýdek vybrali z toho důvodu, že hraje velmi dobře fotbal, snaží se o aktivní hru. V prvním poločase, kdy jejich fyzicky náročná hra fungovala, to pro nás bylo obtížné. A nikdo se nezranil, to je dobře.

Když testovaní Američané hráli první zápas, tak jste říkal, že mají ještě jeden zápas, aby přesvědčili. Jak to tedy s nimi bude?

Možná ještě budou mít jeden zápas v úterý, jsou to hodně mladí hráči, takže mohou hrát ještě i za dorost. Je tam možnost je vyzkoušet, oba mají zpáteční letenku do 27., do té doby se rozhodneme, jestli tady zůstanou. Teď budeme projednávat všechny podmínky co se týče přestupu nebo samotných hráčů.

Jak se vám líbili?

Myslím, že Stefan měl dnes mnohem lepší výkon než předtím – aklimatizoval se, dal gól a na další nahrál, byl tam pohyb. U Drewa je pohyb podobný, dynamika nám chybí, ale jsou tam určité okolnosti k výkonu vedou. Budeme se snažit na tom pracovat do čtvrtka, abychom je odstranili. Dnes jsme se dozvěděli nějaké další informace z hlediska jejich působení, které jsou pro nás příznivější. Přijede jejich manažer, takže se pobavíme o všech eventualitách. Je možné, že tu na jaře zůstanou.

Drew ukázal, že umí dát balón…

Kdesi jsem četl, že připomíná Melinha. Určitě je ten typ, ale i rychlostně a to v dnešním fotbale nestačí. Ale jsou to oba reprezentanti, Stefan hrál na mistrovství světa sedmnáctek, Drew ve dvacítkách, ale je tam problém třeba s tím, že Drew končil sezonu v srpnu a od té doby se v Americe nehraje. V Americe se hraje březen-srpen a od té doby individuálně trénují. Je to pro ně složité se do toho dostat, potenciál tam je.

Situace kolem dalšího testovaného hráče Mangafice z Německa se vyvinula trochu překvapivě – v prvním zápase zaujal, ale manažer ho poslal na další test do Trnavy.

Nám se líbil, odehrál dobré utkání směrem dopředu, defenzívu jsme neměli možnost vyzkoušet. Chtěli jsme ho mít déle, ale bohužel měl manažer naplánované další zkoušky, takže jsme se rozhodli, že už ho dále testovat nebudeme.

Jak vypadá situace kolem odchodu Michala Hubníka?

Motivujeme ho, hráči ho přesvědčují, aby ještě na jaře pomohl Sigmě Olomouc a využil až některou z nabídek v letním přestupovém období. Ale Michal dostal v posledním zápase koňara, takže má oteklé stehno, nemohl nastoupit a bude k dispozici na trénink až v pondělí.

Pořád to s jeho odchodem a setrváním vychází padesát na padesát?

Ne, už je to více pro Olomouc.

Nabídky na něho jste měl na stole?

Samozřejmě, že byly nabídky, zvažoval je hráč i klub, ale vždy to bude na rozhodnutí Michala Hubníka, co bude pro něj lepší.

Foto Miloslav Jančík

Okomentuj jako první článek "Psotka: Američané? Rozhodne se ve čtvrtek"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..