Psotka: Vzniká proces, který by měl na stadion dostat slušné diváky

Sigmu čeká v pondělí prestižní zápas s Baníkem Ostrava. Řada příznivců Modré laviny však spíš v posledních dnech řeší zavedená opatření, která mají zvýšit bezpečnost na stadionu. Zejména jim vadí prodeji vstupenek na jméno s omezením počtu prodaných kusů na osobu. „Je to první pokus, jak se chránit, abychom neměli rozbitý stadion. Jsou tam ale určité věci, jenž nejsou dořešeny,“ říká trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka, který se na předzápasové tiskové konferenci rozpovídal také o síle Baníku nebo různých hracích dnech Gambrinus ligy.

Bezpečnostní opatření vyvolala ze strany diváků velkou kritiku. Nebojíte se, že jich přijde málo?
Vzniká proces, který by měl na stadion dostat slušné diváky. Ne ty, kteří chtějí rozbíjet záchody, příslušenství nebo tribuny. Musí se to nějakým systémem vyselektovat. Při každé novince je spoustu mušek, které se musí odstranit. Je to první pokus, jak se chránit, abychom neměli rozbitý stadion. Jsou tam ale určité věci, jenž nejsou dořešeny. Bavíme se o tom s marketingovým ředitelem. Divákům mohou nastat problémy, přesto věřím, že si cestu na stadion najdou.

Fanoušci se ohrazují i na hrací dny.
Beru to pragmaticky. Jde o peníze navíc, které přišly do fotbalu. Měli bychom asi respektovat zájem ze tří televizí o Gambrinus ligu. Podle informací jejich redaktorů je sledovanost větší než na hokej. My za to máme finance, která nám pomáhají.

Sigma nemůže hovořit o pravidelném herním rytmu. Den zápasu maté skoro vždy jiný. Jednou to je pondělí, jednou pátek…
Víme to minimálně tři týdny dopředu, takže se můžeme připravit. Když nás čeká dlouhý týden, tak víme, že budeme víc trénovat. Když krátký, tak více hrát. I pro diváka je necelý měsíc dostatečný. Čekají nás i poháry a budeme hrát ještě pravidelněji.

Ani různé časy začátků zápasů nevadí?
Pokud budeme hrát v létě v osm večer, tak budeme všichni rádi. V zimě je to samozřejmě horší. Také jsme řešili situaci, jestli nehrát v létě od devatenácti hodin a v zimě ve tři odpoledne. Podle mě je ale stabilní termín jednoznačně lepší. Spíš je lepší se soustředit na zázemí na tribunách, abychom tam diváky dostali a hlavně je tam udrželi. V Německu se také hraje v pozdních hodinách, problém bych v tom neviděl.

Teď k pondělnímu zápasu. Ostrava nemá dobrou sezonu. Nepovedl se jí ani vstup do jarní části ligy, kdy prohrála 0:2.
Sparta hrála výborně. Zejména v prvním poločase byla obrovsky sebevědomá. Předvedla asi nejlepší výkon, co jsem od ní viděl. V utkání dominovala a sílu Baníku zápas neukázal.

Jaké má Baník kvality?
Při standardkách jsou nebezpeční Bolf s Nevesem. Jsou velmi důrazní až nečistí v osobních soubojích. Jinak vepředu mají šikovné hráče jako Šenkeřík, Varadi nebo Zeher. Jde o fotbalisty, kteří jsou na tom dobře rychlostně. Očekávám, že budou hrát hodně zatažení v bloku a čekat na brejkové situace.

Trenér Marko prozradil médiím, že Baník ví jak na Sigmu.
To se uvidí v pondělí. Pan Marko ať si vykládá, co chce. My se těšíme na dobrého soupeře.

Kučera už je fit?
Všichni hráči trénují a jsou připravení včetně Kučery a Petra, u kterého to bylo složitější.

Jsou pro vás duely s Ostravou něčím výjimečné?
Pro nás, co jsem pracovali u mládeže jsou souboje s Baníkem hodně prestižní.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

2 Komentáře v článku "Psotka: Vzniká proces, který by měl na stadion dostat slušné diváky"

  1. Ivošu, Ivošu. To by baníkovci asi neměli radost, že o Šenkeříkovi, Varadim a Zeherovi píšeš jako o fotbalistkách. 😀 😀 😀 Ale tak nejsem proti. 😉

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..