Radim Kučera nekončí: Příští rok budeme ještě lepší

Na neproměněnou penaltu ve finále poháru bude Radim Kučera zapomínat na dovoleném na řeckém Rhodosu. Foto Miloslav Jančík

Radim Kučera zažil sezonu vskutku podivuhodnou sezonu. Na podzim nejdřív Sigma vše válcovala, pak první vážné zranění v kariéře v podobě zlomené nohy, na jaře zadření olomoucké jízdy, dva vlastní góly, neúspěšná penalta ve finále poháru a porážka.

Přesto se sedmatřicetiletý kapitán rozhodl ve své kariéře pokračovat a i v příští sezoně bude oblékat modrý dres Sigmy, který mu sluší nejvíc. „Před třemi měsíci jsem byl rozhodnutý, že to na 90 % zabalím, i jsem to trenérovi oznámil. Ale po nějaké domluvě i rozmluvě s ním i s mými známými a lidmi, tak jsem dospěl k tomu, že si to ještě o rok prodloužím,“ uvedl po posledním ligovém kole s Plzní Radim Kučera.

Utkání pro vás začalo smolně, ale nakonec jste čtvrté místo zvládli. Jste spokojený?

Pohoda není, mám nervy, dal jsem si druhý vlastní gól. Zase jsem něco hasil a dopadlo to tak, že jsme prohrávali 1:0. Místo toho, abychom vedli, tak jsme se zase dostali sami pod tlak. Při těchto zápasech, kdy hrajeme a dostáváme takové góly,tak vždycky zestárnu a zešedivím a zestárnu o několik let a mám z toho akorát deprese.

Nakonec jsem samozřejmě rád, na kluky jsem o poločase apeloval, aby se tlačili do koncovky, byli v ní klidnější a snažili se góly dávat, protože šance jsme si vytvořili a je to jen o tom, že musíme víc střílet. Tlačit se do koncovky a být koncentrovanější. Otočilo se to a jsem rád, že jsme vyhráli a že máme to čtvrté místo, což je dobré, ale je to malinká náplast na to, co jsme nedotáhli ve středu.

Finále s Boleslaví asi hned tak nepřebolí…

Ten dopad tři dny po zápase je ještě horší. Člověku to pořád v hlavě šrotuje a musím říct, že myšlenky se honí všelijak. Jsem rád, že jsme se dnes k tomu postavili, tak, jak jsme se postavili. Chtěli jsme vyhrát, šlo to na nás vidět a možná hrála v koncovce roli psychika. Přece jen je to kromě mě mladé mužstvo, takže s tímto může být problém. Věřím v sílu mužstva a bylo trochu zklamání, že jsme měli diametrálně odlišné jaro od podzimu. Přeji si, aby to příští sezonu tak nebylo, abychom zápasy venku zvládali daleko lépe. Abychom celou sezonu šlapali tak, jak na podzim. Z boje o pohárové příčky jsme vypadli celkem brzo, což byla velká škoda.

Doma jste hráli dobře, proč to nešlapalo i venku?

Je to o tom, že jsou typy hráčů, které si asi věří více na domácích hřištích. Hodně takových hráčů jsem zažil, že když přijeli ven, tak byli poloviční. Přitom jim to říkám v šatně, že máme rychlostní typy hráčů, kteří jsou na venek úplně ideální. Do přečíslení musí chodit a je to voda na náš mlýn.

Největší průser je v tom, že přijedeme ven a i venku hrajeme do zatažené obrany. Nikdo s námi nechce hrát otevřený fotbal a to nás ubíjí. Málokdy se stalo, že by soupeř hrál a vletěl na nás tak, že by nás přehrál v držení míče. Z tohohle pohledu musím říct, že se těžko hraje do zajištěné obrany, ale i tak máme kvalitu na to, abychom to překonali. Jen z té pohody na podzim jsme se dostali na jaře do nepohody, což byla velká škoda.

Hodně mluvíte o příští sezoně, znamená to, že budete v týmu pokračovat?

Před třemi měsíci jsem byl rozhodnutý, že to na 90 % zabalím, i jsem to trenérovi oznámil. A nemělo na to vliv, jak skončíme v tabulce. Ale po nějaké domluvě i rozmluvě s ním i s mými známými a lidmi, tak jsem dospěl k tomu, že si to ještě o rok prodloužím. Mělo na to vliv i to, že v březnu, když jsem s trenérem mluvil, byly terény i počasí hodně špatné. Hodně mi pomohlo, že se oteplilo a jsou lepší hřiště, kotník se mi spravil, a když bude takové počasí, tak doufám, že už se mi to nezhorší a bude to jen lepší. Jinak bych si musel najít nějaké teplejší angažmá někde u moře.

Chuť do fotbalu vás neopouští…

Tuto sezonu jsem zažil takové sinusoidy – zranění, návrat po zranění, sezona, kdy na jaře jsme nesbírali body, což bylo pro mě deprimující, navíc dva vlastní góly, neproměnil jsem penaltu ve finále, které jsme nakonec i prohráli. Představoval jsem si to trochu jinak a mohlo by to být i z mé strany daleko lepší . Přeju si, aby příští sezona byla lepší a aby mužstvo šlapalo, a abych z toho měl i daleko větší radost a ne takový stres. Protože ten mě pak ubíjí, v tomto věku hodně přemýšlím, co by mančaftu prospělo a snažím se to na hráče přenášet. Ale je samozřejmě lepší, když je pohoda, daleko lepší. Musím kluky seřvat, ať mě příští sezonu tak netrápí a góly dávají. Věřím, že mě poslechnou, nebo se budou aspoň snažit.

Trenér Psotka říkal, že by bylo dobré do příští sezony udělat nějaké výraznější změny. Souhlasíte?

Já jsem stejného názoru, po tom, jak dopadlo jaro. Pořád se diskutovalo o tom, že odešel Hubník.  Což, kdyby byla stejná sezona na jaře jako na podzim, tak by se na Michala skoro zapomnělo. Ale takto jsme pohořeli na neproměňování šancí. Nevím, jestli by Michal góly dával – mohl by, nemusel, těžko říct. Ale když chceme hrát o umístění, tak nějaký koncový hráč se zkušenostmi nám určitě pomůže. Myslím si, že nám to prospěje a s tímhle potenciálem, co tady máme, budeme lepší, než tuto sezonu.

Jak se těšíte na dovolenou?

Strašně! Jedu v úterý na Rhodos, takže si odpočinu, doufám, že zaženu černé chmury z poháru, odreaguju se s rodinou, taky do tepla trochu zrehabilitovat. Těším se na dovolenou hodně, protože poslední měsíc byla velká hektika, velký stres a ono to pak člověku nepřidá a potřebuje si trochu i psychicky odpočinout od toho všeho.

Okomentuj jako první článek "Radim Kučera nekončí: Příští rok budeme ještě lepší"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..