Rozhodčí zápas nezvládl, říká Radim Tesařík

Orli jsou pro olomoucké hokejisty velmi nepříjemným soupeřem. Kohouti nastoupili proti Znojmu v sezoně čtyřikrát a uhráli s nimi pouze tři body. „Začátek jsme neměli špatný a dali jsme gól. Pak jsme dostali takovou docela blbou branku. Od té doby šla naše hra dolů,“ řekl po prohře s Orly v prodloužení obránce HC Olomouc Radim Tesařík.

Související: FOTO: Mora padla v prodloužení

Stejně jako proti Jihlavě. Vedli jste ve třetí části. Jenže soupeř srovnal a máte pouze bod.
Z mého působení v Olomouc, to byl nejhorší zápas. Ráno jsme byli připravovaní, že se nám proti Znojmu nedaří. Nastoupili jsme ve čtyřech pětkách a nějak to nesedlo. Nedostali jsme se do tempa.

Týmu vadila hra na čtyři pětky?
Poprvé se také hrálo na čtyři kompletní obrané dvojice. Znojmo přijelo s třemi pětkami mladých hráčů. Soupeře jsme nepodcenili. Když budu mluvit za sebe, tak tam nebylo tempo. Aspoň ve třetí třetině se to dalo stáhnout, abychom se do něj dostali.

V čem je Znojmo pro Moru tak nepříjemné?
Začátek jsme neměli špatný a dali jsme gól. Pak jsme dostali takovou docela blbou branku. Od té doby šla naše hra dolů. Znojmo se uklidnilo a hráli to, s čím sem přijeli. Zezadu a na brejky. Už tam byla taková křeč. Strašně jsme chtěli, ale nedařilo se. Navíc jim chytal výborně brankář. Zbytečně jsme se také zbavovali ve puků. Proti mladému soupeři je důležité si puk podržet a nahrát si. To nám dnes scházelo.

Třetí gól jste dostali po taktické chybě. Sice jste ubránili oslabení, ale nikdo nenaskočil za hráče, který přijel z trestné.
Abych pravdu řekl, tak to jsem si ani nevšiml.

Třetí třetina byla hodně nervózní. Hodně se vylučovalo.
Dneska to nezvládl ani rozhodčí. Byl to asi nejslabší rozhodčí, co jsem tady zažil. A to na obě strany. Nestěžuju si jenom na nás.

Přišel jste na měsíční hostování. Kde dohrajete sezonu?
Nějaké nabídky mám. Vypadá to tak, že bych měl zůstat v Olomouci se střídavými starty do Extraligového klubu. Během dvou tří dnů by se to mělo dořešit.

S kým z Extraligy jednáte?
To radši neprozradím. Ať to nezakřiknu.

Jak se vám v Olomouci hraje?
Mám rád hokej. Přišel jsem sem, abych týmu pomohl. Při zápasech, které jsem odehrál jsem se cítil dobře. Kdyby tady bylo lepší zázemí, tak by to bylo super.

Utrpěl jste během svého působení na Hané nepříjemné zranění.
S tím nic nenaděláte, to je hokej. To k tomu patří.

Kvůli zlomenině čelisti nastupujete se speciálním plexisklem. Neomezuje vás při hře?
Ze začátku mně to hodně vadilo, když jsem se podíval dolů. Postupem času si na to zvykám. Budu ještě volat doktorovi, který mě operoval, jestli to ještě musím mít.

Okomentuj jako první článek "Rozhodčí zápas nezvládl, říká Radim Tesařík"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..