Raníková: Jindřichův Hradec nemá v interlize co dělat

Pro olomoucké házenkářky je letošní sezona po odchodu řady opor stavěním nového týmu a hledáním nových cest. Jeden základní kámen, na kterém mohou stavět, však mají. Je jím nejlepší česká gólmanka Barbora Raníková, která si navíc v průběhu podzimu držela skvělé statistiky úspěšnosti.

V posledním letošním interligovém kole umožnila během prvních třiceti minut Jindřichovu Hradci jen sedm branek a pak mohla s klidným svědomím pustit mezi pruhované tyče své kolegyně, o vítězi bylo jasno.

Prakticky po každém zápase nezapomene trenér Libor Malínek zmínit vaše jméno v souvislosti s dobrým výkonem. Jaký z toho máte pocit?

Cítím se dobře a forma mi drží. Teď mě čeká nároďák, takže doufám, že mi to vydrží a nepřijde nějaké zranění.

V září na Štít města Chebu jste nemohla jet kvůli zdravotním problémům, takže o to více se na kvalifikační turnaj do Itálie?

Tehdy jsem těsně před akcí onemocněla. Jsem zvědavá na nové trenéry, nový přístup a doufám, že s kvalifikací pomůžu.

Pojďme k interlize, mrzí vás ještě těsná porážka 24:23 z Písku z minulé soboty?

Jeli jsme do Písku s tím, že jsme měli dvoubodový náskok. Ale v závěru jsme si to prohrály samy. Soupeřky nebyly lepší, ale porazily jsme se vlastními chybami, možná chtěly víc, takže to takto dopadlo. Se svým výkonem jsem ale byla spokojená, udělala jsem maximum, ale bohužel se posledních pět minut nepovedlo.

Zatím to vypadá, že Písek bude vaším soupeřem v boji o účast v play-off, taková ztráta asi mrzí dvojnásob…

Myslím, že budeme pořád s Pískem bojovat, ale na jaře je máme doma, takže v tom vidím naši výhodu.

Podzimní část sezony jste zakončily vysokou výhoru s Jindřichovým Hradcem. To asi neměl být soupeř, který by vás mohl potrápit, že?

Z mého pohledu nemají v interlize co dělat, protože to není házená, ale bitka. Prakticky celý zápas hrály v pěti lidech a dohromady měly snad deset vyloučených. Nestíhají na nohách a podle mého názoru nemají na interligu a jsou favoritem na sestup.

Zákroků rukama v brankovišti bylo skutečně hodně, Lucie Fabíková nedohrála, zvládli utkání rozhodčí?

Něco asi nepotrestali, ze začátku možná nevěděli co už mají pískat, ale potom už vylučovali, protože to podle mého názory byly likvidační zákroky.

V minulých letech vás hodně limitovaly zdravotní problémy, už je to pryč?

Pořád se mi zranění vracejí, koleno, kotník, loket, záda, pořád se to točí. Teď během týdne měl zlobil kotník, ale není to nic nového. Pořád s tím bojuju dokola.

Čím to může být, před pár lety si přece Zora vybudovala rehabilitaci?

Těžko říct, ale myslím, že je to únavou a přetížením. Je toho moc a zranění se pořád vracejí. Od příštího týdne ale budeme nově spolupracovat s fyzioterapeutem, tak uvidíme.

Okomentuj jako první článek "Raníková: Jindřichův Hradec nemá v interlize co dělat"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..