RC modely

Na jubilejní desátý ročník výstavy modelů a sběratelství For Model, který se tradičně koná na jaře v Olomouci, přišel do pavilonu A rekordní počet návštěvníků. Na Výstaviště Flora jich dorazilo úctyhodných třináct tisíc, což je v porovnání s loňskem o dobré tři tisícovky lidí více.

Příchozí nemuseli vůbec litovat, protože se bylo opravdu na co dívat. Do Olomouce dorazilo více než sto vystavovatelů, vyznavačů modelářství z plastu, papíru, dřeva a jiných materiálů, nebo také výrobců a prodejců modelářsdkých potřeb. Rovněž nechyběli sběratelé z České republiky a ze zahraničí, zejména Slovenska. Malí i velcí obdivovali nejrůznější modely a získávali cenné rady a informace k tomu, aby jim modelařina lépe šla a mohli třeba příští rok také vystavovat. „Všechny možné vitríny i další místa pavilonu A se zaplnily modely automobilů, bojové techniky, lodí, plachetnic nebo železničními modely,“ řekla Zuzana Studená, mluvčí Výstaviště Flora Olomouc.

Velké oblibě u příchozích se tradičně těšily rádiem řízené modely, nebo-li rc modely, což jsou zmenšeniny, napodobeniny nejrůznějších vozidel, lodí, letadel nebo vrtulníků. Návštěvníci olomouckého výstaviště obdivovali lodě plující v bazénu, který byl v přízemí pavilonu. Program navíc zpestřila velká ponorková bitva.

Tyto nejrůznější modely na dálkové ovládání lze sehnat už hotové, zakoupit vcelku, nebo se dají pořídit jako stavebnice. To se může zamlouvat malým i velkým kutilům, kteří si model radši nejprve sami sestaví.

Každý však není závodník a někoho spíš láká něco jiného než zmenšenina aut. Takoví lidé pravděpodobně spíš sáhnou po něčem jiném, například po něčem takovém jako rc lodě. Mohou mít motor nebo být bez něj.

Okomentuj jako první článek "RC modely"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..