REPORTÁŽ: Malí olomoučtí ragbisté hráli první turnaj

Zápas Olomouce proti Brnu.Zápas Olomouce proti Brnu.

Ragbyové naděje měly minulý týden turnaj v Olomouci.  Mládežnického souboje čtyř věkových kategorií se zúčastnily týmy Dragonu Brno, Vyškova, Ostravy, Zlína, Havířova a domácího RC. Vůbec první zápasy sehráli mladí hráči pořádajícího oddílu. “Na podzim jsme začali dělat přípravky. Dlouho tady vůbec nebyly. Za těch pět měsíců máme zhruba pětadvacet dětí ve věkovém rozmezí od čtyř do sedmi a půl let,” řekl trenér Michal Hála. Další podrobnosti jsou v reportáži na Youtube.

Podle kouče Michala Hály je jedním z cílů také zpopularizovat ragby. “Když jsem se ptali některých rodičů na ulici, tak řada z nich náš sport ani pořádně neznala. Ani nevěděli, že už malé děti mohou ragby hrát,” pokračoval.

Rozhodně neplatí, že by šlo o sport, který je jenom pro chlapce. Dokázal to i olomoucký turnaj, protože v některých týmech nastoupily dívky a rozhodně si nevedly špatně. “Není to výhradně jen pro kluky. Je sice pravda, že už i ti nejmenší si to nedarují, ale pořád je hlavní zdraví dětí. Už těm nejmenším vtloukáme do hlavy, jakým způsobem bezpečně skládat, aby se navzájem nezranily,” doplnil kouč olomouckých nadějí.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/107802616900492943769/albumid/6138411881481879601?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "REPORTÁŽ: Malí olomoučtí ragbisté hráli první turnaj"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..