Režný nasázel čtyři góly

Útočník Nových Sadů Tomáš RežnýTomáš Režný řídil kanonádu Nových Sadů.

Parádní odpoledne prožil útočník Tomáš Režný z Nových Sadů. V utkání 22. kola krajského přeboru dal Klenovicím čtyři góly. Duel skončil 10:1. „Jednou jsem dal pět branek, to bylo někdy v páté třídě. Čtyři pak v Konici, když ještě hrála divizi, ale já jinak moc góly nedávám. Většinou tak jeden za zápas a spíš asistence. Hlavně to ale dnes byla práce kluků. Jsem moc rád,“ smál se po zápase Režný.

Jeho velké střelecké představení začalo už v páté minutě, kdy nadvakrát překonal hostujícího brankáře. Podruhé zvedal ruce nad hlavu v minutě dvanácté. Hattrick pak uzavřel chvíli po půlhodině. Svůj poslední zásah si nechal na padesátou minutu. „Konečně jsme dali góly, což se nám nepodařilo v minulých zápasech. To bylo přesně utkání, které jsme potřebovali, takže jsme spokojení,“ řekl hbitý olomoucký útočník, který narážel na nelichotivou jarní bilanci Hanáků. Nové Sady totiž v roce 2015 pouze dvakrát remizovali a jednou prohráli. Sobotní kanonádou však černou sérii rázně ukončili.

O branky domácích se přitom postarali pouze tři střelci. Kromě zmíněného Režného dali hattrick Jan Blaha a David Dvorský. „Dneska to bude veselý. Pokladník už to má zapsané a něco do kasy určitě připadne,“ pokračoval Režný.

Po hodině hry byl stav už 10:1 a domácí pak viditelně polevili. „Gólů mohlo být ještě víc, ale museli jsme šetřit trochu soupeře. Je možné, že v hlavách to bylo a na tabuli jsme viděli desítku. Potom to spíš připomíná hokej než fotbal. Šetřili jsme se i trochu do dalších bojů. Je nás teď tak akorát a nemůže se nikdo další zranit,“ řekl nejlepší střelec novosadských v soutěži, který stihl už celkově nasázet 14 gólů.

Nové Sady se nyní spoléhají právě na něj. Delší dobu jim totiž chybí jiný snajpr Vilém Papica. Zranění jsou v těchto týdnech hlavním problém olomouckého týmu. Podle Režného to ale nic nemění na snaze postoupit. „Máme to ve svých rukách. Šumperk má ještě těžký zápas, kdy je čekají Velké Losiny. Všechno do konce soutěže určitě nevyhrají,“ doplnil Režný.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Režný nasázel čtyři góly"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..