SaBaT Praha dvakrát zvítězil na olomouckými Skokany

První kolo 1. ligy dopadlo pro olomoucké hráče velmi dobře, v tom následujícím je čekal dost možná favorit celé soutěže. Pražský tým ještě vloni hrál Extraligu a má velmi kvalitní základnu. Skokany v nekompletní sestavě čekala dlouhá cesta do Prahy a absence nadhazovačů vrhala na sérii mnoho otazníků.

Domácí tým nasadil na kopec Kryštofa Dupala, který v minulosti působil v Kotlářce Praha. Kuba Borůvka byl lead-offem a byl v boxu neuvěřitelných deset nadhozů. Marek odpálil double, ale bod z toho nebyl, jelikož pražské pole zahrálo tři outy. Za olomoucké se postavil na kopec Petr Mik. Pražané se dostali po hitech na mety, ale chycená krádež snahy o bodování zmařila. Marek Nastoupil odpálil triple a po sebeobětovacím odpalu Lýznera šli Skokani do vedení. Bohužel SaBaT dokázal odpovědět a dvakrát skóroval. První meta Marek opět ukázal své pálkařské kvality, odpálil další double a po chybě na spojce doběhl domů. Po šikovných odpalech a pár zaváháních v poli se podařilo pražskému výběru bodovat – dostali se do vedení 4:2.

Lýzner odpálil hit, Dostál vystál metu a Jakub Borůvka odpálil homerun do pravého pole, takový byl začátek čtvrté směny. Lázniček a Marek odpálili další krásné hity a domácí trenér šel uklidnit svého nadhazovače. Výše zmíněná směna byla velmi bohatá na body – padlo v ní sedm bodů, jelikož SaBaT zažil big inning a čtyřikrát skóroval (přes hity a zaváhání pole).

V páté směně olomoucký trenér sáhl ke změnám, na druhou metu se dostal Saad a na třetí se posunul Nastoupil. Pokud minulá směna byla velká, tak tato byla velká s velkým „V“. Hráči z Troji nasázeli dalších pět bodů a odskočili hanáckým hráčům o osm bodů (padlo velké množství dobrých odpalů, se kterými si polaři nedokázali poradit). Petr Mik již do šesté směny na kopci nezasáhnul a nahradil jej junior Jan Lýzner, ten byl ale záhy vystřídán Jakubem Borůvkou. Tento hráč doházel inning a Skokani měli šanci bodově se dotáhnout. Dupal odešel z kopce a nahradil jej Jakub Krause (hráč U18). V dohrávce padl bod po odpale Kryštofa Kavana a SaBaT dosáhnul vedení o deset bodů, a tak byl zápas ukončen za stavu 15:5.

Marek a Borůvka táhli olomoucké hráče na pálce -dohromady měli čtyři hity (z toho jeden HR). Velké množství chyb v olomouckém poli a hitů domácích hráčů znamenalo jasnou prohru pro Skokany.

Sestava v 1. zápase: P – Mik/Lýzner/Borůvka J., C – Voják, 1B – Marek, 2B – Nastoupil/Saad, 3B – Schwarz O./Nastoupil, SS – Nevrla, LF – Borůvka J./Lýzner, CF – Lázniček, RF – Lýzner/Mik, DH – Dostál.


V druhém zápase byl olomoucký výběr domácím týmem, ačkoliv hrál v Praze. Za Hanáky nastoupil na kopec debutující Jakub Školoudík.  Tento nadhazovač nepovolil v první směně bod a připsal si na pažbu i jeden strike out. Za Pražany šel na kopec Vít Hrdlička. Na pálce odpálil hit opět Marek, ale další spoluhráči jej nenapodobili. I druhý útok skončil bez bodu hostů, jelikož dva hráči byli vyoutování nadhazovačem a třetí byl chycen na metě při pokuse o krádež. Filip Nevrla odpálil hit a hned po něm se stejně prezentoval Tomáš Borůvka, další pálkaři pálili hit za hitem, až na pálku přišel Jakub Voják a odpálil homerun. Skokani v dohrávce směny sedmkrát bodovali díky ofenzivní smršti, která se nedala zastavit.

Třetí směna byl opravdu velmi zajímavá, jelikož SaBaT třikrát doběhl domů plus se jeden pražský hráč nechal vyloučit. Jakub Dostál odpálil první hit po svém návratu mezi aktivního hráče. Ve čtvrté směně se měnil nadhoz a Školoudíka vystřídal Ondřej Schwarz. Po řadě míčů do vzduchu a sebeobětovacím odpalu hosté snížili na 4:7. Jakub Voják odpálil úspěšný odpal, ale bohužel již byly dva outy a k bodu to nestačilo. Polaři dokázali umně eliminovat odpaly SaBaTu, a tak v páté směně odcházeli z pole s čistým štítem. Kryštof Kavan byl relieverem pražského týmu a nahradil tak Víta Hrdličku. Dvojice Dostál a Borůvka T. si připsala úspěšné odpaly a Skokani přidali na tabuli další bod. David Bačo odpálil triple a další pálkař byl trefen nadhozem. Nakonec z této výhody hostující celek dvakrát skórovat a upravil skóre na 6:8 ze svého pohledu. Marek byl trefen nadhozem a hrající trenér Voják odpálil triple a Marek se dostal až domů. Kavan odpálil hit a Svoboda složil úlivku a SaBaT měl dva hráče ve skórovací pozici. Oba běžci doběhli po chybě spojky a Skokani vedli jen o bod. Z olomouckého pohledu to bohužel nedopadlo dobře, protože SaBaT přidal ještě dva body po povedených hitech. Dohrávka sedmé směny byla pro Skokany lichá, a tak na začátku dalšího inningu opět zaútočili hostě. Konkrétně Richard Svoboda odpálil sólo homerun a před ním padlo mnoho hitů, a tak olomoučtí hráč ztratili vedení. Nastavená směna byla bodově velmi zajímavá. Na kopec se dostal Marek Nastoupil, který vystřídal Ondru Schwarze. Bohužel olomoucká obrana ,,schytala“ osm bodů a dobře rozjetý zápas byl zmařen. Utkání skončilo 19:12 pro pražský tým.

V zápase padlo celkem 30 hitů a opět se Skokani nevyvarovali hry bez chyby (celkem měli 4 errory). Jakub Voják odpálil homerun a spolu s Markem táhli útok hanáckých hráčů. Skvělou hru na pálce předvedl Tomáš Borůvka, který odpálil hned rři dobré odpaly.

Sestava v 2. utkání: P – Školoudík/Schwarz O./Nastoupil, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Nevrla/Saad, 3B – Sova, SS – Nastoupil, LF – Borůvka T./Voják, CF – Lázniček, RF – Lýzner, DH – Voják.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "SaBaT Praha dvakrát zvítězil na olomouckými Skokany"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..