Semifinále se stěhuje na Hanou. Mora chce srovnat sérii

Olomoucká metropole se může o víkendu těšit na dva semifinálové duely mezi domácími Kohouty a hosty z Chomutova. V sérii však Mora prohrává 0:2 na zápasy poté, co dvakrát nestačila na svého soka v jeho prostředí. Mora ale nic nevzdává a o finále se chce ještě poprat. Třetí semifinále začíná v sobotu od 18 hodin, čtvrté den poté od 17 hodin.

Olomouc se po těžké a dlouhé sérii s Benátkami nad Jizerou prokousala do semifinále 1. ligy. Tam bojuje o účast ve finále s favorizovaným Chomutovem. První dva semifinálové duely na ledě Pirátů Mora prohrála, ovšem zápasy se od sebe lišily jako den a noc.

V úvodním zápase této semifinálové série Chomutov neponechal nic náhodě, v první části se odpoutal o dvě branky, a když měli hosté v průběhu zápasu možnost dostat se na dostřel, Piráti je znovu posadili na zadek. Olomouc působila zaskočeným dojmem a konečný výsledek tomu odpovídal – 7:3 pro Piráty. „Chybělo nám úplně všechno, pohyb, důraz, zarputilost, bojovnost. Bylo to hrozné utkání ve všech směrech. Přes noc se z toho vyspíme a ve středu se popereme o vítězství,” řekl po prohraném utkání útočník Mory Petr Kolouch v rozhovoru pro klubový web.

To, že nemluvil jen tak do větru, ukázali Hanáci hned v první periodě druhého semifinále. Díky gólu Radima Kucharczyka držela 22 minut vedení 1:0, na začátku prostřední části však domácí vyrovnali zásluhou Lukáše Pulpána. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, kde vystřelil Pirátům druhé vítězství v sérii tentýž hráč. „Dostali jsme výprask, takže jsme to museli změnit. Myslím si, že jsme hráli dobře, jen škoda toho závěru,” smutnil Kohout Pavel Selingr, po jehož faulu v prodloužení domácí v přesilovce rozhodli.

Mora si ovšem ověřila, že s Chomutovem může hrát vyrovnanou partii a věří, že může v domácím prostředí sérii srovnat. „Budeme se snažit hrát co nejlépe, proměňovat šance a poslat Chomutovské na dovolenou,” řekl pro web Mory odhodlaný brankář Kašík. Domácí navíc doufají, že i olomoučtí fanoušci ukáží, jak skvělou atmosféru umí vytvořit a mohli by být jejich šestým hráčem.

Přijďte podpořit Kohouty v boji o finále, budou to potřebovat.

Okomentuj jako první článek "Semifinále se stěhuje na Hanou. Mora chce srovnat sérii"