Sigma B bude hrát po osmi letech 2. ligu

Další postup má jistý SK Sigma Olomouc. Béčko Sigmy si zajistilo tři kola před koncem soutěže první místo v Moravskoslezské fotbalové lize a postupuje tak do Fotbalové národní ligy. Sigma tedy bude hrát v nové sezoně v obou nejvyšší profesionálních soutěžích. Béčko se do druhé ligy vrací po osmi letech.

Sigma B hraje tradičně ve třetí lize, která už mnoho let nese název Moravskoslezská fotbalová liga. Ale béčko už má za sebou i zkušenosti s 2. ligou. To hrálo šest sezon v letech 2001-2007, naposledy před osmi lety. Nejprve tým v této soutěži trénoval Zdeněk Psotka, kterého potom nahradil Augustin Chromý, ten trénuje béčko i nyní.

„Jedna věc je postup. Za to musíme být rádi, protože tito hráči si to určitě zasloužili. Hlavně se mi na tom líbí to, že třeba proti Zábřehu tam byl jediný trošku starší hráč brankář Bárta. Jinak to byli všechno mladí hráči, Jakub Rolinc je ročník devadesát dva, pak jsou tam hráči ročníku třiadevadesát, čtverky, pětky, ty tři ročníky se ideálně propojily. A myslím, že ještě důležitější než ty body bylo leckdy to, že jsme hráli dobrý fotbal,“ říká Augstin Chromý.

Ve třetí lize nemělo v této sezoně béčko prakticky soupeře, většinu protivníků bez potíží přehrávalo. A jestli bude mít na druhou ligu? „To se ukáže. Protože v některých zápasech, hlavně v těch, které jsme nezvládli, se ukázalo, že máme velké rezervy v osobních soubojích. Na míči jsme obrovsky silní, co se týče kombinací a útočné fáze, to jsme velice dobří, i slušně bráníme, ale chybí nám tam to, aby hráli všichni hráči do těla, i ti vpředu. Vždycky je jeden problém, že ti nejtalentovanější hráči jsou nejméně ochotní plnit taktické pokyny a nejméně ochotní hrát to, co bolí. Proto chceme hrát druhou ligu, aby se právě toto naučili. Protože to je jediné, co jim chybí k tomu, aby udělali ten poslední krok k tomu, aby se z nich stali prvoligoví hráči. Což je náš cíl a jejich také,“ řekl Chromý.

V tehdy druholigovém béčku před osmi až čtrnácti lety startovali kariéru v mužských soutěžích například Tomáš Černý, Martin Hudec, Martin Vyskočil, Lukáš Bodeček, Martin Blaha, Michal Hubník nebo bratři Schulmeisterovi.

Okomentuj jako první článek "Sigma B bude hrát po osmi letech 2. ligu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..