Sigma bere zápas v Budějovicích jako generálku na finále

Předposlední kolo čeká fotbalisty Sigmy. Sobotní utkání v Českých Budějovicích berou jako generálku na středeční historické finále národního poháru. Zápas na jihu Čech začíná v 17.30. „Pořád musíme rozdělovat mezi pohárem a ligou. Věřím, že i hráči, kteří jsou k dispozici, jsou koncentrovaní, abychom to v Budějovicích zvládli,“ říká kouč SK Sigmy Olomouc Zdeněk Psotka.

Hanáci si podle něj nemohou dovolit zápas vypustit. „Jsou dohodnuté určité věci za umístění v lize, což je jeden z důvodů, proč být v konečné tabulce na čtvrtém místě,“ objasňuje Psotka, jehož tým má po delší době v týdnu pouze jeden zápas. „Může to mít opačný efekt. Chceme aby co nejvíc hráčů nastupovalo a byli tak rozehraní na finále poháru. V sobotu nikoho šetřit nebude, ale máme dost zdravotních problémů,“ vysvětluje Psotka, který musí řešit absenci klíčového může zálohy. Tomáš Hořava totiž onemocněl a zůstane doma. „Věříme, že do pondělí bude v pořádku a zapojí se pak normálně do přípravy na Mladou Boleslav,“ pokračuje trenér Hanáků. Zdravotní trable má rovněž Ondřej Murin.

Na jihu Čech nemohou nastoupit ani dva talentování mladíci – Přikryl s Hálou. Oba si plní reprezentační povinnosti v kategorii do devatenácti let.

Naopak dohromady se dala dvojice útočníků Ordoš se Schulmeisterem, kteří jsou připraveni nastoupit v neděli za juniorku.

Řada příznivců olomouckého klubu však více než k předposlednímu ligovému kolu vzhlíží ke středečnímu vyvrcholení Ondrášovka Cupu. O finále v Jihlavě je obrovský zájem. Po vstupenkách, které klub dostal, se během několika desítek hodin „zaprášilo“. „Je to pozitivní, že se diváci chtějí jet podívat. Pro nás to bude obrovský přínos, když na stadionu, který má kapacitu něco přes čtyři tisíce míst, bude většina z Olomouce,“ doplňuje Psotka.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Sigma bere zápas v Budějovicích jako generálku na finále"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..