Sigma chce nové tréninkové centrum

Ilustrační foto

Tři hřiště a potřebné zázemí si přeje vybudovat SK Sigma Olomouc. Nový areál by měl být nedaleko baseballového stadionu v oblasti Hejčín-Lazce.

„Před čtyřmi měsíci už jsme se v této věci obrátili na město, jsme v napětí, čekáme, jak rozhodnou,“ řekl Jaromír Gajda, místopředseda představenstva SK Sigma Olomouc pro klubový web.

Nový areál by byl dostupný z Androva stadionu a sloužil by především mládeži. Hřiště by tam nevadila žádným sousedům a sportoviště je v tomto místě v souladu s územním plánem. Klub nyní čeká, jestli bude reakce z radnice kladná. „Věříme, že to město podpoří a poskytne nám pozemky,“ řekl Gajda redakci sigmafotbal.cz.

Sigma plánuje tréninkové centrum z několika důvodů. Klub má jednu umělou trávu, které končí životnost. Už tři roky se navíc soudí s jednou z rodin, jenž usiluje, aby hřiště u Plaveckého stadionu nebylo. „Je to nepříjemné, klidně se může stát, že najednou nebudeme mít kde trénovat,“ uvedl Gajda. „Pro mužské týmy by to nebyl tak velký problém, ale naše mládež by přišla o místo, kde trénuje i hraje mistrovská utkání,“ doplnil.

Navíc nevyšel původní záměr zmodernizovat areál v Řepčíně. Sigma nezískala dotaci a od záměru ustoupila a začala plánovat areál jinde.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Sigma chce nové tréninkové centrum"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..