Sigma doplatila na pálení šancí. Na Baník nestačila

Václav Jemelka (vlevo) v souboji.

Fotbalová Sigma nezvládla utkání 28. kola proti Baníku (2:3). Hosté ji vyškolili v produktivitě. Hanáci měli množství dobrých příležitostí, ale v koncovce se jim nedařilo.

Na gól se v Olomouci čekalo jen chvíli. V 5. minutě podklouzl stoper Olomouce Štěrba, toho využil Jirásek, který sám před brankářem nezaváhal a poslal hosty do vedení.

Uplynulo jen několik desítek vteřin a srovnat mohl Juliš. Ten dobrou pozici nevyužil, když ho vychytal Laštůvka. Zkušený brankář Baníku svůj tým podržel také v 9. minutě, to vychytal levou nohou Pabla Gonzáles, který měl stoprocentní šanci.

Hra se rychle přelévala. Do další velké šance se dostali hosté. Potočný předskočil Vepřeka a jen pohotový zákrok Mandouse zachránil Sigmu. Pak zase hrozili domácí. Nebezpečně pálil Breite a hlavičkoval Jemelka. V obou případech výborně zasáhl Laštůvka.

Za pálení šancí domácí pykali. Ve 23. minutě po dlouhém nákopu předskočil Ondřej Šašinka stopera Štěrbu a s přehledem zvýšil vedení Baníku.

Festival neproměněných příležitostí Sigmy pokračoval i v dalším průběhu. V dobré pozici pálili nepřesně Falta i kapitán Houska. Ujala se až rána Juliše z 34. minuty. Útočník modrých zkušeně zasekl před velkým vápnem míč a poslal ho pravačkou k tyči.

V 41. minutě byla Sigma blízko vyrovnání. Chytil dostal míč za obranu, ale nedokázal prostřelit vyběhnuvšího Laštůvku. Sigma byla v prvním poločase lepší, ale doplatila na mizernou koncovku a prohrála ho 1:3. Těsně před přestávkou dostal Kuzmanovič až nepochopitelně moc volného prostoru ve středu hřiště, navedl si míč na pravačku a jeho tečovaná střela zapadla do sítě.

Trenér Sigmy reagoval na nepříznivý vývoj změnou rozestavení. Hanáci hráli po změně stran jen na tři obránce. Byl to však Baník, kdo měl více možností změnit skóre. V 58. minutě nebezpečně pálil Fillo. V 62. minutě skončila jen těsně vedle střela Jánoše.

Hanáci sice měli v dalším průběhu územní převahu, ale k ničemu vážnějšímu se nedostali. Baník si vedení zkušeně hlídal. Snížit se domácím podařilo až v úplném závěru, když se v 94. minutě prosadil Houska z přímého volného kopu. Víc už toho Sigma nestihla.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 2:3 (1:3)

Branky: 34. Juliš. 90+4. Houska – 5. Jirásek, 23. O. Šašinka, 45+1. Kuzmanovič. Rozhodčí: Ardeleanu – Caletka, Hurych. ŽK: Houska, Breite, Jemelka, Hála – Jirásek, O. Šašinka.

Sigma: Mandous – Sladký, Štěrba (46. Zahradníček), Jemelka, Vepřek (86. Zmrzlý) – Breite – P. González (68. Yunis), Houska, Chytil (78. Hála), Falta – Juliš. Trenér: Radoslav Látal.

Baník: Laštůvka – J. Pokorný, Svozil, Stronati – Kuzmanović (88. Lalkovič), Jánoš, R. Hrubý (46. Fillo), Jirásek (82. Kaloč), Holzer – Potočný (88. Baroš), O. Šašinka (57. Smola). Trenér: Luboš Kozel.

Okomentuj jako první článek "Sigma doplatila na pálení šancí. Na Baník nestačila"