Sigma má tři body. Doležal dva góly

Modrá lavina úspěšně vstoupila do jarní části Gambrinus ligy. V 18. kole nedali fotbalisté Sigmy šanci Ústí nad Labem a z jeho azylu v Teplících si odváží po výhře 3:0 tři body.

Úvodní oťukávání skončilo ve třinácté minutě kdy se do nadějné příležitosti dostával Bajer, obrana hostů ale dokázala v posledním okamžiku odkopnout míč. Ústí nad Labem zahrozilo v 17. minutě. Hlavičku Jindráčka musel Drobisz vyrazit na roh. Olomouckého gólmana nepřekonal ani Volek. Jeho hlavička orazítkovala levou tyč.

Sigma na snahu soupeře odpověděla nádhernou souhrou. Ordoš sklepl hlavou na Šultese, který z první vyslal Janotku za obranu. Pravý bek Modré laviny si míč nezpracovával a poslal jej kolem vybíhajícího Vorla do sítě.

Druhou trefu mohl přidat v devětatřicáté minutě Šultes, jenž se řítil sám na gólmana Ústí. Fauloval ho však Stožický a nemohlo následovat nic jiného než červená karta.

Sigma začala aktivně i druhý poločas. Chvilku po jeho začátku prostrčil Hořava na Martina Doležala, ale ten nedokázal prostřelit Vorla. Brankář Ústí musel ukázat co umí také v 58. minutě, kdy ho protáhl hlavičkou Ordoš.

Přesilovku dokázali Hanáci využít v 74. minutě díky Doležalově důrazu. Stejný hráč přidal o pět minut později i třetí branku. Naběhl si na perfektní centr Vepřeka a poslal míč mezi nohama Vorla do sítě.

Sigma si připsala desátou výhru v sezoně. Další zápas ji čeká příští pondělí na domácím stadionu proti Baníku Ostrava.

FK Ústí nad Labem – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Branka: 32. Janotka, 74. a 79. Doležal. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Mencl. ŽK: Jindráček. ČK: 39. Stožický. Diváci: 1253.

FK Ústí nad Labem: Vorel – Stožický, Valenta, Dreksa, L. Dvořák – Mich. Doležal, Vrtělka, Marokán (86. Lamešič), Volek (66. Polák) – Veverka (75. Krbeček), Jindráček. Trenér Svatopluk Habanec.

SK Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek – Bajer, Rossi, Hořava – Šulte (83. Schulmeister), Ordoš (73. Přikryl), Mar. Doležal (86. Navrátil). Trenér Zdeněk Psotka.