Sigma napodruhé uspěla ve finále Tipsport ligy

Olomoučtí fotbalisté zvládli reparát v podobě finále Tipsport ligy. Zlaté Moravce spláchli 3:1 a kromě prestižní výhry v mezinárodním turnaji získali finanční odměnu 300 tisíc korun.

Související: PODÍVEJTE SE: Sigma v Tipsport lize. Kdo odehrál nejvíc…

Hanáci hráli od úvodu aktivně a vypracovali si řadu dobrý příležitostí. Ve 14. minutě vybojoval míč Hořava, uvolnil Doležala, který posunul na Přikryla, ale ten nedokázal trefit prázdnou branku. Mladý olomoucký fotbalista měl do přestávky ještě jednu tutovku. Jenže ani jeho pokus z vápna neskončil v síti. Stejně se vedlo i Tomečkovi.

Před změnou stran pořádně zahrozil slovenský tým, když nastřelil tyč Drobiszovi branky. Hned z protiútoku udeřila Sigma. Doležal hlavičkoval do břevna a Martin Hála uklidil míč do sítě.

Po změně stran se radovala Sigma rovnou dvakrát. Nejprve v 51. minutě s přehledem zakončil k tyči Schulmeister o několik desítek vteřin později dal gól Doležal.

Moravcům se podařilo snížit v sedmapadesáté minutě. Machalický totiž fauloval ve vápně a Náther penaltu s přehledem proměnil.

Modrá lavina však dál hrála aktivní fotbal a víc už toho Slovákům nedovolila. Hanáci tak poprvé získali pohár pro vítěze Tipsport ligy.

SK Sigma Olomouc – FC ViOn Zlaté Moravce 3:1 (1:0)

Branky Sigmy: 44. Hála, 51. Schulmeister, 53. Doležal.

SK Sigma Olomouc: Drobisz – Hála (54. Janotka), Murin, Škerle, Machalický – Hořava, M. Pospíšil (71. Navrátil), Bajer (52. Rossi) – Přikryl, Doležal (80. Koutný), Tomeček (46. J. Schulmeister). Trenér Petr Psotka.