Sigma nedala šance a prohrála

Bez dvou opor Kučery s Rossim nastoupila Sigma do 26. kola Gambrinus ligy proti Slovácku. Absence se nakonec ukázaly jako citelné, protože Hanáci prohráli 0:2.

Po vlažném úvodu se do prvním příležitosti dostali Hanáci. Hlavička Ordoše ale minula branku. V 28. minutě mohl dát gól Janotka. Snažil se chytře obloučkem vyzrát na vyběhnutého Filipka, jenže těsně přestřelil.

Po půlhodině se až před brankáře hostů prokličkoval Ordoš, ale pouze gólmana trefil a následný Hořavův pokus skončil kousek vedle. Svou příležitost nedokázal využít ani Petr.

Udeřit mohlo i na druhé straně. Největší šanci Slovácka měl Fujerik, který šel sám na Drobisze. Ten ho však parádním zákrokem vychytal.

Sigma si koledovala i po změně stran. Trest přišel v 56. minutě kdy Jiří Valenta prostřelil křížnou střelou Drobisze.

Hanáci pak kupili jednu nepřesnost za druhou. Přesto mohli vyrovnat. Přikryl byl sám před prázdnou branku. Jeho parťák z útoku Šultes mu chtěl míč naservírovat, jenže přihrával slabě a hostující obrana stačila odkopnout.

V dalším průběhu se Sigma trápila. Nedokázala kombinovat a ztrácela spoustu míčů. A přišel trest v podobě druhého gólu, který dal po brejku do otevřené obrany Szmek.

„Náš klasický jarní zápas. Vytvoříme si šance ale nevyužijeme. Zkusili jsme zase čtyři útočníky. Dařilo se nám v prvním poločase. Druhý poločas jsem přestali hrát středem a hra nemělo takové tempo,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka, který prý nešetřil dvojici zkušených s ohledem na čtvrteční duel na Slavii.

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Branky: 65. J. Valenta, 90. Szmek. Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Kocián. ŽK: Škerle, Janotka, Vepřek – Perůtka, Kubáň, Ondřejka, Szmek. Diváci: 4 753.

SK Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek – Bajer, Ordoš (72. Tomeček), Hořava – Petr (63. Přikryl), Šultes, Doležal (59. Navrátil). Trenér Zdeněk Psotka.

1. FC Slovácko: Filipko – Kubáň, Košút, Mezlík, Nešpor – Fujerík (68. V. Valenta), Volešák, Perůtka, J. Valenta (85. Reinberk), Urbánek – Ondřejka (80. Szmek). Trenér Miroslav Soukup.