Sigma není v kurzu …

Když dva dělají to samé, nemusí to být to samé. No a platí to i pro fotbalové fanoušky. O postup do první ligy bojují olomoucká Sigma a ostravský Baník. A oběma klubům se daří, ovšem vliv na fanoušky to má naprosto odlišný.

Sigmáci vyhráli v předminulém kole v Českých Budějovicích, kam je přijela podpořit hrstka fanoušků, kteří se zmohli jen na vulgarity směrem k celému vedení klubu, i jednotlivcům. Naproti tomu Ostravu v Prostějově hnalo skoro devět stovek lidí. A ve velikonočním dvaadvacátém kolem to bylo podobné. Olomoučtí doma vedli nad Varnsdorfem dva nula, nakonec vyhráli tři dva. Sem tam se fandilo, ale opět spíše převažovaly vulgarity na vedení klubu a jeho členy. A Ostrava? Ta doma prohrávala s Pardubicemi nula jedna, nakonec stačila jen vyrovnat. Ale fandilo se neustále, fanoušci svému klubu viditelně opravdu fandí.

Je těžké odhadovat, proč se po dvou třetinách sezony najednou přestalo v Olomouci fandit, jak to tak najedou ty „fanoušky“ napadlo, co je k tomu vede, jaký mají motiv a důvod. Ten sportovní to nemůže být ani omylem. Mezi 20. a 21. kolem se Sigma nezhoršila. Některým lidem může vadit zdlouhavé získávání nového majitele. S tím mají však hráči společného pramálo. A svou práci v této sezoně dělají docela dobře. Zatím lépe, než v Ostravě, kde v zimě posilovali za miliony, a o které se před jarem psalo, že má nejlepší kádr ve druhé lize a v klidu by mohla být v první šestce nejvyšší soutěže. Přesto hrají Sigmáci v nehostinném prostředí …

Zainteresovaní v otázce jednání o příchodu nového majitele opakovaně ujišťují, že se vše vyvíjí dobře. A že by fanoušci mohli mít obavy z budoucnosti, pokud se nepovede? To by snad ani nemuselo být nutné. Hokejový klub v Olomouci si koupil asistent trenéra, nikomu to moc nevadí a v klidu se tam hraje. No a Sigma v realizačním týmu při nejhorším také nějaké asistenty má.

Okomentuj jako první článek "Sigma není v kurzu …"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..