Sigma zvítězila v prvním jarním zápase Gambrinus ligy nad Slavii 2:1. V sestavě Hanáků nastoupil v základní sestavě David Houska, pro devatenáctiletého mladíka to byla premiéra v první lize.

Utkání začalo pro Olomouc nešťastně. Gecov vystřelil z dvaceti metrů doprostřed branky, jenže Zlámal míč neudržel a ten skončil v sítí. Domácí však gól z osmé minuty nerozhodil. Ještě před uplynutím čtvrthodiny dokázal vyrovnat Doležal. To však nebylo všechno. Za pouhé čtyři minuty už Sigma vedla. Navrátil odcentroval, Čontofalský situaci podcenil a na malém vápně ho přeskočil kanonýr Ordoš, který tak dal třináctý gól v sezoně.

Fotbal nahoru dolu pokračoval i v dalším průběhu. Mičola se ocitl v dobré šanci, ale Zlámal mu dobře zmenšil střelecký úhel. Brankář Sigmy měl potom problémy s tvrdou ránou Fenina. Na druhé straně byl v dobré příležitosti Schulmeister. Míč mu však na těžkém terénu odskočil.

Po změně stran se do obrovské šance dostal Schulmeister. Ten vystihl špatnou rozehrávku hostů a řítil se na sám na branku. Zkoušel lobem překonat vyběhnutého Čontofalského, jenže minul. Potom o sobě dal vědět debutant Houska, když tvrdě atakoval Kisela a vysloužil si žlutou kartu.

Sigma se nikam moc nehnala, čekala na chybu Slavie a vyrážela do rychlých protiútoků.

V 71. minutě vyzkoušel Zlámala z velkého vápna Zmrhal. Olomoucká jednička nadvakrát míč zkrotila. O chvíli později měl na noze vyrovnání Fenin, k radosti domácích fanoušků minul. Další stoprocentní šanci spálil střídající Škutka, perfektním zákrokem se prezentoval Zlámal.

Slavia byla v závěru lepší a dostala se dalších šancí. Ve vápně Hanáků bylo několik nebezpečných situací, domácí obrana však dokázala vždy odolat.

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 2:1 (2:1)

Branky: 14. Doležal, 18. Ordoš – 8. Gecov. Rozhodčí: Nenadál – Kordula, Kříž. ŽK: Houska, Ordoš, Koutný – Gecov, Bortel. Diváci: 5 057.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Janotka, Šindelář, Dreksa, Vepřek – Schulmeister (78. Petr), Pospíšil (69. Koutný), Ordoš, Houska, Navrátil (87. Varadi) – Doležal. Trenér Roman Pivarník.

SK Slavia Praha: Čontofalský – Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Juhar – Gecov (72. Vošahlík), Petrák, Kisel (72. Škutka) – Zmrhal, Fenin, Mičola (83. Škoda). Trenér Petr Rada.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Sigma otočila zápas se s Slavií"