Sigma padla v Edenu

Fotbalisté Sigmy prohráli v 9. kole Gambrinus ligy se Slavii Praha 0:1. Jedinou branku utkání v Edenu dal ve 44. minutě Trubila, který se přesně trefil z dvaceti metrů.

Srovnat mohl v 53. minutě Heinz. Vypálil z levého rohu vápna ránu, kterou Čontofalský s velkou námahou vyrazil. Dobíhajícímu Petrovi chyběl k doražení míče krok. Na druhé straně se musel ukázat Zlámal. Nitrianský na něj šel sám, ale olomoucký gólman včasným vyběhnutím svůj tým zachránil.

Olomouc potom stupňovala svou snahu. Janotkův centr podskočil Dostál a balón se dostal k Heinzovi. Jeho přízemní střelu však dokázal Čontofalský nohou vykopnout. Další příležitost měl střídající Schulmeister, jenž se dostal přes Hlouška ke střele. Tu musel Čontofalský vyrazit na roh.

Poslední tři minuty hrála Slavia bez vyloučeného Paprčiaka. Hanáci ale nedokázali krátkou výhodu využít a odjíždějí z Prahy s prázdnou.

SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 44. Trubila. Rozhodčí: Příhoda – Handlíř, Hájek. ŽK: Milutinović, Hloušek, Latka – Rossi. ČK: 87. Paprčiak. Diváci: 5 087.

Slavia: Čontofalský – Dostál, Latka, Hubáček, Hloušek – Nitrianský, Jarolím, Milutinovič (71. Koreš), Trubila – Hurka (90. Vlček) – Pospěch (83. Paprčiak). Trenér Michal Petrouš.

Olomouc: Zlámal – Koutný, Škerle, Kučera (59. Janotka), Vepřek – Navrátil (72. Schulmeister), Rossi, Hořava – Petr, Heinz, Varadi (59. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka.