FOTO: Sigma porazila Duklu

Bez větších potíží si poradili fotbalisté Olomouce v 11. kole nejvyšší soutěže s pražskou Duklou. Z množství šancí se ujaly pokusy Ordoše a Navrátila, Sigma zaslouženě zvítězila 2:1.

První střelecké pokusy měli hráči Dukly. Ani jedna ze dvou střel ale olomouckému brankáři nenadělala žádné starosti.  Sigma odpověděla nebezpečnými centry. Nejprve z pravé strany poslal míč do vápna Schulmeister a Klesnilovi chyběli centimetry, aby mohl zakončit. Pak to zkoušel zleva Vepřek, ani v tomto případě se nikdo k hlavičce nedostal. V 18. minutě se po nedorozumění obrany hostů málem ocitl v šanci Ordoš. Chyběl kousek a byl u balonu dřív než gólman Rada. O pět minut později se již olomoucký kanonýr prosadil, když po pěkné pohledné akci, kdy si hráči Sigmy několikrát rychle vyměnili míč, chytře dal svou už devátou branku v sezoně.

Stejný fotbalista mohl ihned přidat i další, jenže hlavičkoval nad. Podobně dopadla i střela Pospíšila. Olomouc byla v těchto pasážích utkání jasně lepší. Paradoxně však mohla inkasovat. Po přímém kopu byl na malém vápně sám Pospěch, nedokázal ovšem trefit míč.

Před koncem první půle měli dvě šance opět Hanáci. Nejprve z dálky protáhl Radu Pospíšil a po následném rohu střílel z jedenácti metrů Klesnil. I v tomto případě zasáhla jednička pražanů.

V úvodu druhé poločasu vyrazil Štětinovu střelou Blaha jen před dobíhajícího Pázlera. Brankář Hanáku však své menší zaváhání napravil povedeným zákrokem. Změnu stavu přinesla až 55. minuta, kdy se prosadil technickou střelou Navrátil a Sigma vedla 2:0.

Zajímavý fotbalový kousek předvedl v 63. minutě Malý, který si všiml, že Blaha je daleko z branky a vyzkoušel to z poloviny hřiště. Těsně minul. Neradoval se ani na druhé straně Klesnil. V 68. minutě dostal ideální pas do běhu, jenže ho vychytal Rada. Modří si vypracovali i další šance, všechny ovšem lidově řečeno spálila a tak přišel trest. Z přímého kopu snížil v 84. minutě Malý. Víc už ale obrana Hanáků nedovolila a Sigma získala další tři body do tabulky.

SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 2:1 (1:0)

Branky: 23. Ordoš, 55. Navrátil – 84. Malý. Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Kříž. ŽK: Plšek – Štětina, Malý. Diváci: 5 413.

Sigma: Blaha – Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek – Hořava (70. Plšek), Pospíšil, Ordoš – Schulmeister (90. Petr), Klesnil, Navrátil (82. Hubník). Trenér Roman Pivarník.

Dukla: Rada – Romera, Vorel, Štětina, Vrzal – Pázler (72. Kalouda), Gedeon, Malý, Borek (79. Marek), Berger (57. Svatonský)  – Pospěch. Trenér Luboš Kozel.

Foto: Radim Knob

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA3ODAyNjE2OTAwNDkyOTQzNzY5L2FsYnVtaWQvNTgwMTk4NTc5MDAyMjM3MTQ4OT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Foto: Miloslav Jančík

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA1OTIwMjgxOTczNDY1NDMxMDkxL2FsYnVtaWQvNTgwMjA3ODQzMjc5NTM4NDgwMT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "FOTO: Sigma porazila Duklu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..